400 laipsnių: Geriausia pica Kaune?

Kaunas, Šilainiai, 15 valandų 20 minučių…

Skamba kaip naujo epizodo iš „Farų“ pristatymas? Ne, tiesiog su žmona vykstame patikrinti FB gauto pranešimo apie skanias picas Kaune – Keturi šimtai laipsnių.

400 laipsniu Pica Kaunas

Prie keistų maitinimo vietų lokacijų Kaune jau pripratau, tad manęs nenustebina, kad ši picerija įsikūrusi prie atrodo gana judrios sankryžos, miesto pakraštyje (patogu užsukti keliaujant prie jūros).

400 laipsniu Pica Kaunas

Eksterjeras gana paprastas, daug vietų terasose (jas turi dvi). Tik su automobilių statymu gana sudėtinga, nes vienu metu gali prisiparkuoti kokie 4 automobiliai, o atsižvelgiant į minėtą lokaciją, tai kitaip čia ir neatvyksi (aišku, kitoje gatvės pusėje yra prekybos centras, tad gal jie dalinasi vietomis).

400 laipsniu Pica Kaunas

Deja, bet oro sąlygos mums neleido sėdėti lauke, tad užėjome į vidų. Turiu pripažinti, kad interjeras mane maloniai nustebino – neperkrautas, paprastas, bet ir nenuobodus.

Prie mūsų priėjusi mergina paduoda meniu, kurių išorė iš medžio – smulkmena, bet malonu. Pačiame meniu pasirinkimų galimybė kiek nustebino, jų buvo labai daug. Pradedant sriubomis/salotomis, baigiant pasta/mėsos kepsniais.

400 laipsniu Pica Kaunas

Bet mes čia atvykome picų, tad bandome koncentruotis ties jomis (jų kainos prasideda nuo 5,90 EUR). Po ilgų svarstymų (man buvo per daug pasirinkimų) apsistojome ties: „Pesto Con Parma“ (su jų gamybos žemės riešutų pesto padažu, mozzarella, vytintu kumpiu, parmezanu ir vyšniniais pomidoriukais), „Mėnesio pica“ (mozzarella, pepperoni, feta, porai, garstyčių medaus padažas) ir desertu – Šreko svajonė (kepintų žemės riešutų, špinatų, avokado ir laimo pyragas).

Kaip visada prasideda laukimas…

400 laipsniu Pica Kaunas

Ir čia turėčiau pradėti rašyti apie maistą ar kokią svajingą mintį apie smagias gyvenimo akimirkas, bet… Kas parinko jų muziką? Kas jiems pasakė, kad gana garsi Latino muzika yra tinkama maitinimo įstaigai??? Na, gal mes kažkokie keisti, bet mums ji nepatiko ir net trukdė…

Bet pereikime prie picų – kaip jos? Nuostabios!

Galiu užtikrintai pasakyti, kad jos tikrai papuola į mano geriausiųjų TOP‘ą, kuriame konkrečių vietų nėra, bet jei jau papuoli – reiškia tu turi savyje kažką nepaprasto.

400 laipsniu Pica Kaunas

Abi picos pasižymėjo gausybe priedų, kurie iš ragautų panašaus tipo picų man buvo vieni ryškiausių skonine prasme. Gal kiek reikėtų padirbėti su pačiu padu, nes Vilniuje yra bent pora vietų su geresniais variantais (bet čia tik jei planuojate tapti Nr. 1 Lietuvoje, nes ir mūsų ragauti buvo tikrai geri).

400 laipsniu Pica Kaunas

Deja, bet negaliu detaliai išanalizuoti ir perteikti picų skonio smulkiau, nes pica – toks maistas, kurį valgai ir arba jauti palaimą, arba nieko nejauti. O tą palaimą kuria visuma t.y. ir picos padas (skonis, jo iškepimas), ir pomidorų tyrė, ir mozzarella ir visi kiti priedai bei jų proporcijos (priedų negali būti per daug).

Jei išskiriant po vieną stipriausią detalę, tai „Pesto Con Parma“ (8,90 EUR) mane sužavėjo savo gana ryškiu, bet nedominuojančiu žemės riešutų pesto padažo skoniu, o „Mėnesio pica“ (6,95 EUR) fetos ir pepperoni deriniu…

Turiu pagirti ir jų aliejus, ypač aštrųjį. Dažnai „aštriuose“ aliejuose man pritrūksta aštrumo, bet šiame jis buvo idealiai pritaikytas mano pojūčiams t.y. ne per aštrus, bet valgant tikrai negalėjai jo sumaišyti su „saulėje džiovintų pomidorų“ variantų.

400 laipsniu Pica Kaunas

Desertas „Šreko svajonė“ dar kartą leido prisiminti, kad ne viskas kas yra pateikiama desertui, turi būti pagamintas su stikline cukraus. Toks švelnus, labai lengvai salstelėjęs, subtilus ir kokybiškas skonis. Gal man kiek pritrūko kažkokio kiek labiau dominuojančio skonio, bet buvo tikrai neblogai.

Tad taip – regis radau skaniausią Picą Kaune… Būtinai apsilankykite.

 

Vertinimas: 9 iš 10

Kaina: Pietūs ~22 EUR (dvi picos, desertas, kava ir kola)

Ar skaitei?

Komentarų: 1

  1. Kai man teko lankytis, itin garsiai buvo leidziama techno muzika, kuri tuo metu taip erzino, kad mintyse galvojau daugiau niekada negrisiu i tokia vieta, bet kadangi picos buvo skanios, tikrai ne geriausios Kaune, bet vertos ragauti, tai antrad kartas turetu buti 🙂 Taciau restorano seimininkai tikrai susimastyti apie grojarasti ir muzikos garsuma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *