BarKodas: Antakalnio barų renesansas

Ar Antakalnis yra prestižinis Vilniaus rajonas?

Nors pats jame gyvenu jau ne vienerius metus, bet toks skambus pavadinimas man atrodė kiek prasilenkiantis su realybe.

Taip – jis netoli centro, taip – būsto kainos jame aukštos, taip – jis turi savo rūmus ir parką, bet kaip su kitu atributu – restoranais/barais?

Pvz. Žvėrynas turi ne vieną restoraną/barą, kuriame maloniai galima leisti laiką ar skaniai pavalgyti, o Antakalnis? Pora „kinietiškų“ vietelių, kelios picerijos, lenkų užeiga ir pensininkų nostalgijos bariukas/kavinė (apsupta pušų)… Viskas. Antakalnyje daugiau nieko nebuvo.

Visgi, Sapiegų rūmų parke atsiradus Tech Parkui atsidarė ir naujas baras – BarKodas.

Barkodas Vilniu

Būtent į jį mes penktadienį ir patraukėme žiūrėti futbolo Lietuva – Škotija.

Jame lankiausi jau ne pirmą kartą, tad tikrai nebuvau nustebęs jų sukurta atmosfera, bet turiu pripažinti, kad kiekvieno apsilankymo metu ji mus žavi vis labiau ir labiau.

Barkodas Vilniu

Smagiems pasisėdėjimams lauke jie turi įrengę didžiulę terasą ir labai gaila, kad mes šį barą atradome jau besibaigiant „vasarai“.

Barkodas Vilniu

Vidaus interjeras išlaikė senųjų rūmų dirbtuvių dvasią (kažkodėl įsivaizduoju, kad dabartinėje baro patalpoje buvo kalvė).

Barkodas Vilniu

Kadangi mums patinka didelės erdvės, tad aukštos lubos ir jų sukuriamas beribės erdvės jausmas tiesiog negali nežavėti. Ir šiaip, mūsų kuklia nuomone, čia verta apsilankyti vien dėl šio lengvai modifikuoto senovinio/industrinio interjero.

Kadangi BarKodas yra labiau baras, nei valgymo vieta (tai suprantama jau iš žodžio BAR), tai turiu pastebėti, kad pastarųjų kainos nėra pačios mažiausios pvz. normalesnio alaus kainos prasideda nuo 3,5 EUR, bet mes dėl to nepykstame, gi tokias patalpas jiems kažkaip reikia išlaikyti, o mes ir šiaip iš prestižinio rajono. Gal tik kokteilių pasirinkimas skurdokas ir tų pačių priedų pritrūksta (bent paskutinio apsilankymo metu)…

Barkodas Vilniu

Šį kartą nusprendėme išbandyti ne tik gėrimus, tad panagrinėjome jų siūlomų užkandžių/maisto meniu. Pasirinkimo nebuvo daug, bet dėl to mums tik lengviau. Užsisakėme Burgerį su jautiena (8 EUR) ir Quesadilla su plėšyta kiauliena (7 EUR).

Žmona savo Burgeriu liko patenkinta. Visgi, man sunku vertinti jo skonį, nes kaip visada ji užsisakė Well Done kepimą, o tokių variacijų aš nesugebu suprasti.

Barkodas Vilniu

Taip, priedai buvo neblogi, bandelė gera, jis gerai technologiškai „pastatytas“ ir nesugriuvo valgant rankomis, bet perkeptas (nekaltinu jų, žmona to norėjo).

Ai, patiko jų padažas prie bulvyčių. Jie sugebėjo apsieiti be tipinių majonezinių padažų ir sukūrė jogurtinį variantą su svogūnų laiškais ir jei gerai pamenu – agurkais. Gal ten ir buvo dalelė majonezo, bet jis buvo ganėtinai lengvas ir ypač patiko moterims (ala dietinis).

Barkodas Vilniu

Visai kitas reikalas – Quesadilla. Ji man labai patiko.

Pradžioje kiek keistai atrodė Tortilija, kuri man labiau priminė paprastą blyną, bet pradėjus valgyti ji pranyko plėšytos kiaulienos jūroje.

Kiaulienos kiekis buvo nesuvokiamas ir kartais jos BBQ padažo skonis mane jau trikdydavo, bet pasiekus daržovių dalį, tas labai ryškus skonis aprimdavo ir patiekalas pasiekdavo harmoniją.

Tad vienintelė pastaba – pasistenkite daržoves (ypač mėlynuosius kopūstus) paskirstyti per visą Quesadilla, o ne tik jo pabaigoje, tada skonis būtų dar geriau suderintas, nes kaip minėjau – BBQ skonis kiaulienoje kartais jau buvo per stiprus.

Visą likusį vakarą stebėjau pro šalį nešamus užkandžius ir sekančio apsilankymo metu būtent jie bus mano taikiklyje (iš pažiūros atrodė visai neblogai).

O dėl kainų lygio – prestižinės vietos, prestižiniame rajone negali būti pigios ir džiaugiamės, kad prieš mūsų langus atsidarė vieta, kuri verta mūsų dėmesio ir pinigų.

Na, o restorano mes dar palauksim…

Vertinimas: 9 iš 10 (vertinant Antakalnio kontekste)
Kainos: prestižinio rajono

Ps. nuotraukos ne pačios geriausios kokybės, nes darytos prietemoje, bet bendram įspūdžiui susidaryti užteks

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *