Berlynas: kur pavalgyti?

Jei kam įdomu ar patiko kelionė į Berlyna – tikrai taip.
Ar spėjau paragauti visko apie ką svajojau – per dvi dienas to neįmanoma padaryti ir nežinau ar būtų užtekę visos savaitės.
Ar Restart pavyko ir vėl tikiu į maistą – į Berlyno maistą tikrai taip. Tik bijau, kad mano lūkesčiai dar labiau išaugo, tad mūsiškiams reikės dar labiau stengtis (visos galimybės tam yra).

Trumpai apie vietas kur apsilankiau:

Quantuan – puiki Vietnamo virtuvės atstovė. Maistas kiek priminė ragautą Lietuvoje, tad pliusas mums, bet mano valgytos jautienos variacijos su kari ir kokosų pieno padažu nesu matęs, tad tai buvo kažkas naujo ir nepaprastai skanaus.
Draugai taip pat liko 100 proc. patenkinti, o už visą vakarienę sumokėti vos 25 EUR mus prajuokina kaip ir Lietuvoje (su gėrimais t.y. alumi, arbata).

Quantuan Berlynas Quantuan Berlynas Quantuan Berlynas Quantuan Berlynas Quantuan Berlynas

Burgermeister – rekomendacijas šiai vietai gavau net iš kelių asmenų ir vis tiek buvau gana skeptiškas. Tiesiog iš savo patirties žinau, kad tikimybė užsienyje gauti mano skonį atitinkantį Burgerį yra labai maža, tad kam vargintis?
O vargti ir keliauti į šią vietą pasirodo tikrai verta. Nors mėsa pasirodė perkepusi, bet jie sugebėjo profesionaliai žongliruoti ir tai atsverti kitais skoniai pvz. šviežia bandele, dvigubu sūriu, jelapenais, idealiai traškia šonine, padažu ir t.t. Nei vieno priekaišto jiems neturiu. Ir nebuvo, kad mėsa tiesiog paskendo kituose skoniuose, ji jautėsi ir net dominavo, bet tiesiog nesijautė sausumo, ko aš pradžioje bijojau.
Dar kartą pasikartosiu – jų firminis Burgeris už 7,20 EUR patenka į Anties užsienio TOP3.

Burgermeister Berlynas

Burgermeister Berlynas Burgermeister Berlynas

HISAR FRESH FOOD – faktas, kad Berlyne privalėjome paragauti tikrų kebabų. Nors daugelis rekomendavo Mustafa, bet turint vos dvi dienas kažkaip buvo gaila stovėti valandą ar daugiau laiko eilėse, kol galėsi pasimėgauti šiuo maistu.
Džiugu, kad gavau rekomendaciją Hisar. Ši vieta veikia nuo 1986 metų, tad atvykę nenustebome išvydę žmonių eilutę, bet jie dirbo taip greitai (nesuvokiamai greitai), kad joje užtrukome max 10-15 min.
Döner‘is su jautiena kainuoja vos 3,50 EUR ir mes išputę akis juos tiesiog suryjame bei nesuprantame kodėl tokių nėra pas mus? Daržovės tiesiog traška, padažas naudojamas pitos šonams sutepti ir tik truputį papildo skonį, o ne jam vadovauja. Ką jau kalbėti apie mėsą, kurios pridėta labai daug, bet ji, kaip ir padažas, nėra dominantė. Nesijaučia persūdymo, tik švelnus ir tikras mėsos skonis, kuris tolygiai dalinasi savo vieta su bandele ir traškiomis daržovėmis.
Žinote kur tokių gauti Lietuvoje? Bent panašių? Palikite komentarą.

Tikras Doner Kebabas

Father Carpenter Coffee Brewers – aukštesnio lygio hipsterių kavos baras. Išpuoselėtas interjeras (tikrai ne IKEA), madingi žmonės viduje su naujausiais iPhone. Įeini ir supranti, kad čia pigu nebus.
Pusryčiams ragavome Bagetę su lašiša už 6 EUR, už tamsios duonos skrebutį su avokadais teko mokėti 10 EUR, o kitas skrebutis su kiaušiniu, lašiša ir avokadais – 10,70 EUR. Kavos nuo 3,50 EUR (+/-).
Pavalgę ir šviežių kepinių dėka susipjaustę gomurius nusprendžiam, kad čia gaunasi tikrai geros maisto foto, bet stebuklingo skonio neradome (užtat vandenį personalas regulariai papildo kaip restorane). Berlyne tikrai galite rasti draugiškesnes kainas nei čia, bet mes nesigailime savo sprendimo, nors kitą kartą ieškosime kitos pusryčių vietos.

Gaila, kad galiu Jums pateikti tik tiek informacijos. Naiviai tikėjausi, kad pavyks parsivežti gerokai daugiau skonių, bet to nebuvo įmanoma padaryti. Čia nesutalpinau visos info pvz. currywurst gatvėje ar įspūdžių iš nuostabaus kokteilių baro (tokių skonių koktelių Lietuvoje neteko ragauti) ir daugelio kitų dalykų. Tiesiog Berlynas yra labai didelis miestas ir jam reikia daugiau laiko. Kiekvienas su juo turi susipažinti bei susidraugauti savaip (pasiimi porą rekomendacijų, o tada atsiduodi likimui ir kaip dievas duos).

Street Food

Čia atvyksiu dar ne kartą, o tiems kas dar nebuvo – pradėkite planuoti kelionę, tikrai verta ir net privaloma. Įsivaizduokite – eini gatve ir geri alaus butelį! Ir taip daro tūkstančiai, nes tai yra legalu. Nei vieno girto ar pikto, visi laisvi ir atsipalaidavę, tad ir pats jautiesi laisvas, ko kartais jau pradedu pasigesti Lietuvoje (o dar kai pastoviai aplink užduodi baudžiamąjį kodeksą, tai net baisu dėl mūsų laisvės).

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *