Efeso (Dogano) kebabai: geriausi Kebabai Lietuvoje ir piknikas Žimūnuose

Noriu Jums atskleisti paslaptį – aš taip pat mėgstu kebabus (ilgai tai slėpiau).

Kai kažkas pasako, kad juos mėgsta – visi pradeda galvoti, kad jis tik juos ir tevalgo. Tada prasideda nejuokingi juokeliai ir t.t., bet man dabar bus lengviau, nes pasidalinsiu tuo, ką senai turėjau pasakyti.

Bent kartą per mėnesį su žmona pereiname Nerį ir atsiduriame Žirmūnuose, prie „Minsko IKI“. Būtent šalia šios parduotuvės, Tuskulėnų rimties parko stotelėje yra mūsų kebabų taškas – Efeso kebabai (Dogano kebabai). Tik nesumaišykite, šalia yra kebabinė lietuvišku pavadinimu, tai aš ne apie juos.

Efeso Dogano Kebabai

Jau porą metų mes čia ateiname ir sakome tuos pačius žodžiu: „- du mažus, su česnakiniais.“. Padedame 5 EUR ir ramiai laukiame.

Nuo pat pirmojo apsilankymo mūsų užsakymus priima tas pats žmogus, todėl dėl kebabų kokybės mums niekada nereikia rūpintis, nes jis visiškai nepasikeitė per tuos metus.

Efeso Dogano Kebabai

Efeso Dogano Kebabai

Spėju, kad šio kebabų meisto vardas – Doganas, bet vis dar tuo nepasidomėjome. Vieną kartą žmona su juo net kalbėjosi apie daržoves ir tai, kaip sunku jų gauti Lietuvoje, tiksliau – sunku gauti geros kokybės (daržovės – žmonos stichija), bet iki vardų pokalbis nepriėjo (nesu pavydus, bet gal ir gerai).

Gavę pagamintą užsakymą (~5 min.) visada pereiname į kitą gatvės pusę ir jaukiame parkelyje susirandame laisvą suoliuką (dažniausiai su vaizdu į upę). Išsitraukiame gėrybes iš maišelio ir pradedame pikniką Žirmūnuose.

Ir čia yra ta vieta, kai aš pasakau – Efeso (Dogano) kebabai yra geriausi Lietuvoje!

Taip, tai yra labai subjektyvu. Taip, tai Jums gali nepatikti. Taip, Jūs vėl teisūs, o aš neteisus, bet šių žodžių neketinu atsiimti!

Tai suprasite ir Jūs, kai tik paimsite tą „mažylį“ į rankas, išvyniosite iš folijos ir jo atsikąsite.

Jaučiate? Ką jaučiate Jūs?

Efeso Dogano Kebabai
Geriausias Kebabas Lietuvoje

Aš pirmiausiai pajuntu neįkyriai švelnų česnakinį padažą (tarsi jogurtinis ir po jo niekada neateina kebabo pagirios t.y. česnakų šleifas ir skrandžio sudirgimas, kuris artimiausias 12 valandų neleidžia pamiršti ką tu valgei).

Tada seka daržovių ir mėsos simbiozės pojūčiai – visko po lygiai, kaip darnioje šeimoje. Tiesiog atsikandi ir jauti tą gerą jausmą.

Beje, iš daržovių man labiausiai patinka Dogano naudojami pomidorai, nes jie turi skonį, o šildant griliuje dar jį ir paskleidžia aplinkinėms daržovės (gaunasi lyg natūralus pomidorų padažas). Tad prisimenant apie pokalbį su žmoną, aš tikiu, kad jis tikrai stengiasi rasti kuo geresnes daržoves ir bet ko į savo kebabus nemeta.

Kadangi pas jį galima rinktis tik jautieną, tai mėsos plačiau nekomentuosiu – tiesiog gera ir jos pakankamai daug, kad nepranyktų tarp daržovių (mėsos/daržovių proporcijos dar niekada nenuvylė).

Kebabų esu ragavęs tikrai ne vienoje vietoje. Esu tas, kuris vienas iš pirmųjų išbandė Jammi, kai jie dar buvo eilinis kioskas Pilaitėje (dar net Jammi nebuvo). Ir sakau Jums – geresnio skonio kebabų nesu ragavęs (visiškai subjektyvu).

Jei nuspręsite ten apsilankyti, tai turiu pasakyti, kad nebandykite kebabų gabentis namo. Juos reikia valgyti vietoje. Todėl mūsų rekomenduojama vieta, kitoje gatvės pusėje, yra geriausias pasirinkimas laiko atžvilgiu, kad kebabas nepermirktų ir išlaikytų geriausią savo konsistenciją bei skonį.

Taip, galite valgyti ir automobilyje, bet ar tai romantiška? Rinkitės gamtą ir vaizdą į upę – tai mūsų patarimas.

Dar viena smulkmenėlė – tas „mažas“ kebabas, nėra toks jau mažas. Kartais man atrodo, kad jis skirtas išmaitinti 4 asmenų šeimai (na, bent 2-iejų). Todėl mes niekada neimam jokių bulvyčių, o didelius kebabus bandėme valgyti tik pradžioje, kai dar nieko apie juos nežinojome.

Dabar Jūs žinote mano paslaptį – skanaus!

Vertinimas: 10 iš 10
Kaina: 2,5 EUR už „mažą“ kebabą

P.s. šie kebabai yra ir mūsų augintinio favoritai. Ji tiesiog išprotėja, kai mes pradedame savo pikniką bei pradeda rodyti visokias grimasas, kurios šiaip jai nėra būdingos.

Efeso Dogano Kebabai

Ar skaitei?

Komentarų: 1

  1. Pritariu 🙂 ir mes tik cia kebabus perkame, ir belaukiant visada arbata pavaisina arba naminiu limonadu karsta vasaros diena 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *