Ha Noi: „Labas rytas, Vietname“ arba „kodėl mes čia užsukome taip vėlai?“

Kaip kažkada jau įrodė Lazdynai su savo Gruzinų „restoranu“ – nori kažko autentiško ir tikro? Nustok sukiotis centre/senamiestyje ar „prestižiniuose rajonuose“ – lįsk į rajonų gilumą.

Šį kartą mes nuvykome patikrinti informacijos apie Vietnamo virtuvės atstovus Karoliniškėse. Beje, įdomus sutapimas – jį mums rekomendavo ta pati žmonos kolegė, kuri nukreipė pas gruzinus.

Taigi, šeštadienio popietę mes atvažiuojame į Karoliniškes, prie Sausio 13-osios Maximos. Išlipame ir dairomės. Hmz… Nusprendžiam eiti link namo, kurio pirmame aukšte įsikūrusios parduotuvės, kavinės ir t.t.

Ha Noi Vietnamietiška virtuvė Ha Noi Vietnamietiška virtuvėHa Noi Vietnamietiška virtuvė

Priėjome, bet nieko panašaus į mūsų ieškomą vietą nėra, tik Libano virtuvės atstovai. Pasiteiraujame jų ar žino kur čia galime rasti vietnamiečius ir iškart gavome nurodymą apeiti pastatą.

Apeiname ir jo pabaigoje pagaliau aptinkame užrašą skelbiantį, kad čia yra įsikūręs Ha Noi restoranas. Vietnamo virtuvė..

Ha Noi Vietnamietiška virtuvė

Kaip ir su gruzinais, aš atsisakau vertinti jų interjero sprendimus: raudoną spalvą, Vietnamo atributus, kurie regis yra kiekviename kvadratiniame metre t.t.

Nebuvau Vietname, bet tarkime, kad aš patikiu jog tai yra autentiška, tad priimu visą aplinką kaip standartą, kurio nežinau ir neturiu teisės kritikuoti. Svarbu, kad ten švaru ir su tavimi gražiai bendrauja.

Ha Noi Vietnamietiška virtuvė Ha Noi Vietnamietiška virtuvė

Pradedame vartyti meniu. Kainos mus nustebina. Pvz. keptos krevetės (4-iems asmenims – 12 EUR). Makaronai su kiauliena/jautiena/vištiena ir daržovėmis (4 EUR). Aš net įjungiu atskirą savo jutiklį – „mažos kainos, kažkas bus negerai“.

Prie mūsų prieina vaikinukas ir pradedame užsisakinėti (neapsigaukite – lietuviškai kalba kuo puikiausiai). Užsisakome Nacionalinius suktinukus „Nem“ (spring rolls‘ai) (4 EUR), Rytietiškai keptą jautieną su makaronais (5,00 EUR), Keptus makaronus su jautiena (4,00 EUR) ir Vietnamietiškos šaltos kavos (1,5 EUR).

Ha Noi Vietnamietiška virtuvė

Laukdami maisto stebime restorane dirbantį šeimyninį kolektyvą (bent mums atrodė, kad čia viena šeima). Kaip mus aptarnavęs vaikinas virtuvėje kažką aptarinėja gimtąja kalba, kaip maža mergaitė išbėga į parduotuvę nupirkti kelių smulkmenų virtuvei ir t.t. O dar ta aplinka… Tikrai gali kelioms akimirkom užsimiršti kuriame pasaulio kampelyje tu dabar randiesi.

Ha Noi Vietnamietiška virtuvė
Restorane veikai ir mini parduotuvė, tad jei kažkas patiko – galite ir namo parsinešti

Atkeliauja Spring Rolls‘ai su makaronais (nežinau kam tie makaronai prie jų, bet jei taip reikia). Paragauju Rolls‘o ir iškart pareiškiu žmonai, kad čia skaniausi Spring Rolls‘ai Lietuvoje, o gal net ir iš visų ragautų (ji man pritaria).

Ha Noi Vietnamietiška virtuvė

Ne per daug tešlos, ji idealiai apskrudusi ir dar tas įdaras… Stikliniai makaronai, daržovės, grybai – viskas buvo nepaprastai gerai suderinta tiek proporcijomis, tiek skoniu (egzotiškai lengvas).

Mano įtarumo lygis jau sumažintas ir tęsiame savo ragavimus, nes ant stalo atsirado ir kiti du patiekalai.

Su jų makaronais susipažinau dar valgydamas Rolls‘us, tad čia verdiktas labai paprastas – geriausi paruošti Noddle makaronai, kuriuos valgiau Lietuvoje.

Ha Noi Vietnamietiška virtuvė

Pradedant tuo, kad jie buvo geros konsistencijos t.y. ne per kieti/minkšti, sakingai riebūs (kiti padaugina riebalų juos ruošdami), su traškiomis daržovėmis ir idealiai apkepta jautiena bei kiaušiniu.

Atrodo toks paprastas patiekalas, bet paruoštas taip gerai, kad valgydamas netiki tuo ką jauti savo receptoriais ir vis sakai sau: „gi čia tik makaronai su daržovėmis, kiaušiniais ir jautiena – kaip jie tai padaro?“.

Žmonos Rytietiškai kepta jautiena su makaronais buvo dar viena autentikos ir skonio bomba. Pradedant rytietiško skonio jautiena, baigiant kažkokiu padažu ant daržovių (lyg mango ar pan). Mums šis patiekalas labai patiko ir tikrai rekomenduočiau jo paragauti (su žmona iki šiol nesutariam kurio maistas buvo skanesnis).

Ha Noi Vietnamietiška virtuvė

Beje, šalta kava irgi verta dėmesio – paragaukite (stipri ir skoninga). Arba užsisakykite karštą jos variantą. Stebėjome kaip ją nešė kitiems staliukams ir mums pasirodė labai įdomus pateikimas.

Tada ateina regis baisiausia valgio akimirka – sąskaitos pateikimas. Pamatęs skaičių už visą šį gėrį apstulbau – 13 EUR. Sumoku kortele ir sėdžiu nieko nesuprasdamas, net paprašiau patikrinti ar čia tikrai viskas gerai.

Aha! Nepriskaičiavo kavos… Grynais paduodame dar 5 EUR ir prašome mums nieko neduoti atgal, nes mes ir taip apiplėšėm šią vietą…

Vienintelis dalykas dėl kurio mes nuoširdžiai gailimės – rekomendacija čia apsilankyti pasinaudojome gerokai per vėlai (apie šią vieta žinojome jau porą mėnesių).

Tai autentiškas ir nuostabus šeimos restoranėlis, todėl mes čia tikrai grįšim (krevečių), atvykite ir Jūs. Pasidalinkite šiuo įrašu su draugais, tegul ir kiti juos žino.

Vertinimas: 10 iš 10
Kaina: pietūs dviems 14,50 EUR (persivalgant)

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *