Izgara: didelis Turkiško maisto potencialas, bet rezultatas visai priešingas

Taigi, kaip jau anonsavau šeštadienį, šis rašinėlis bus apie vietą, kuri sugebėjo mus nustebinti net kelis kartus (iš gerosios ir blogosios pusės).

Po “teaser” nuotraukos paskelbimo, gana greitai buvo identifikuota, jog kalba suksis apie Turkiją, o jei tiksliau – apie jos gana naują atstovą Vilniuje Izgara Grill Restaurant (anksčiau buvo paliktas ne vienas komentaras, kad laukiate šios apžvalgos).

Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius

Pradėti norėčiau nuo teigiamų dalykų, nes mums labai patiko jų interjero sprendimai. Matėsi, kad į jį įdėta tikrai daug laiko ir pastangų. Buvo sukurtas skoningas, gal kiek link prabangos traukiantis, bet neperlenkiantis lazdos vaizdas. Tad ten praleistas laikas bent vizualiai mus nuteikė labai teigiamai.

Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius

Iš teigiamų pusių dar noriu paminėti, kad mumis rūpinosi labai draugiškas, nuoširdus vaikinas ir jei ne jo pastangos, tai jau išsakytų gražių žodžių apie jų interjerą net nebūtų.

Na, dar meniu ir jo kainos mums taip pat pasirodė gana priimtinos ir pritaikytos įvairaus plauko lankytojams. Jei ir negali sau leisti valgyti Ėrienos kepsnių už 17,90 EUR, tai tikrai išgalėsi paragauti Tavuk Doner lavaše (vištienos kebabas) už 5,90 EUR. O atsižvelgiant į interjerą, tai labai geras dalykas.

Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius

Mes kaip visada nusprendėme per daug neišsišokti, tad užsisakėme Patlican Soslu už 3,90 EUR (baklažanų užtepėlė su svogūnais, paprika, pomidorais, česnakais), Dana Doner lėkštėje už 9,90 EUR (jautienos kebabas) bei Iskender Kebab už 10,90 EUR (vištienos Iskender kebabas su sviestu, jogurtu ir pomidorų padažu).

Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius

Ne už ilgo vaikinas mums atneša arbatos (dykai). Kaip ir priklauso ji buvo stiproka, tad mus tarsi pažadina ir sako: „ėj, o ko čia taip tylu?“. Ir tikrai, kur foninė muzika? Kartais pabūti dviem labai gera (mes buvome vieninteliai valgytojai), bet tam tikru momentu tu pradedi išskirinėti atskirus aplinkinius garsus, o jie palaipsniui pradeda stiprėti ir net įkyrėti.

Būtent tada supratome, kad vienintelė mus „džiuginanti“ muzika, tai iš virtuvės sklindantys besidaužančių indų garsai, turkiški personalo pašnekesiai (bent esame tikri, kad ten dirba vietiniai žmonės) ir DĖMESIO: vis pasigirstantis mikrobanginės „dzinksėjimas“.

Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius

DZINKT! Ir ant mūsų stalo atkeliauja baklažanų užtepėlė su „šviežia duonele“. Duonelė buvo tokia „šviežia“, kad net šilta išliko. Tik kažkaip prie kraštų guminga… Nenoriu nieko kaltinti, bet ar galėjo taip sutapti, jog mikrobanginės garsas ir tuoj pat pristatytas užkandis yra kažkaip susiję? Gal ten buvo kažkas šildyta pvz. duonelė?

Ar buvo negalima jos pašildyti orkaitėje, ar tiesiog keptuvėje? Ji turėjo daug potencialo, bet visas jis dingo ties pirmuoju Dzinkt. Pati užtepėlė mums patiko ir jutome pakankamą tų kraštų egzotikos kiekį, tad bent trumpam galėtume mėgautis maistu.

Tada pasigirsta dar pora DZINKT garsų! Spėkite kas atkeliauja? Taip, vėl mūsų vaikinukas su antraisiais patiekalais. Tiesa, mes dar nebaigėme užkandžio, tad jie padedami šalia.

Ar galima pykti ant vaikino, kad maistą atnešė per anksti? Galima, bet mes to nedarome, nes suprantame Dzinksėjimo sistemą ir jei pašilo, tai reikia nešti.

Prisiekiu, praėjo ne daugiau kaip 2 min., kai žmona paragauja mano kebabo ir nustebusi ištaria: „kažkaip šaltoka“ -, paragauja savojo ir seka: „šilčiau, bet…“. Tada supratau, jog ši vieta turi tik vieną mikrobanginę, nes „pašildžius“ mano kebabą jis buvo paliktas šalia ir laukė savo kompaniono.

Aš tikrai nepykstu, kad mano maistas buvo šaltesnis nei žmonos (tokie jau mes – Džentelmenai), bet mielasis „Restorane“ – ne, ne ir dar kartą NE! Toks maistas negali atsidurti ant klientų stalo.

Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius
Jautienos kebabas
Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius
Šalia pateiktos salotos

Labiausiai gaila dėl to, kad net būdamas šaltas, jų maistas sugebėjo maloniai stebinti. Man liko tik svarstyti koks turėjo būti tikrasis jautienos skonis, kai ji buvo nuimta nuo iešmo. Net po brutalaus šildymo ir nedašildymo mėsa nebuvo iki galo sugadinta. Jaučiau malonų naudotų prieskoniu/marinato indėlį (matyt kaip ir personalą, prieskonius jie veža iš Turkijos), o pati jautiena nebuvo perdžiuvusi, ko kartais nesugeba padaryti mūsų vietiniai verslininkai net su šviežiai kepta mėsa.

Izgara, Turku virtuve, Kebabai, Maistas, Vilnius
Vištienos Iskander kebabas

Žmonos Iskanderis galėjo būti pietų bomba su savo skonių palete, bet tas šaltumas… Ji įveikė tik pusę porcijos, tad skubiai palikęs savo maistą pradėjau mėgautis josios pasirinkimu. Ir iki šiol menu dar vos šiltą vištieną (primenu, kad mano jautiena buvo tiesiog šalta), jos prieskonius ir poskonius. Pamenu, kad man patiko stiprus pomidorų skonis, kuris susiliejo su sviestu ir jie abu susigėrė į po vištiena buvusią duonelę – tai galėjo būti kažkas nepaprasto…

Beje, vaikinukas dar valgio viduryje pasiteiravo ar viskas gerai ir mes jam pasakėme tiesą. Dėl tiesos, po valgio, jis labai apgailestavo. Net deserto siūlė. Bet jo mes nenorėjome – šaltųjų patiekalų mums jau užteko, tad pasinaudojome kitu pasiūlymu – 10proc. nuolaida (nupirktas straipsnis!).

Dar minėjo, kad pirmą kartą pasitaikė toks nesusipratimas bei svarstė ar čia tik nebus kaltas toks ankstyvas mūsų pasirodymas (~12val dienos). Tai man davė dar vieną mintį – gal dažniau reikia keliauti valgyti tokiu metu? Gal ir į maistą ir jį ruošiančias vietas reikia pradėti žiūrėti, kaip į ryte natūraliai nuraudusią moterį, be makiažo? Jei kažkas nesugeba ryte priimti klientų, tai ar dieną matome jų tikrąjį veidą?

Aišku, čia tik mano pasvarstymai ir gal tikrai mums tiesiog nepasisekė? Aš tikrai norėčiau čia grįžti ir tai padarysiu jei:
• jie pažadės įjungti muziką;
• išlups mikrobanginės dzingsėjimo skambutį;
• matysiu kaip jie prie mano akių „nuiminėja“ mėsą nuo iešmo.

Gaila, o galėjo būti 5 iš 5.

Vertinimas: 2 iš 5
Kaina: 24,70 EUR (be pritaikytos 10 proc. nuolaidos)

P.s. Šeštadienį mus aptarnavusiam vaikinui – jei sugalvosi bėgti iš skęstančio laivo ir ieškosi darbo maitinimo srityje, tai drąsiai rodyk šitą įrašą, nes tik tavo dėka buvo išlaikyta diplomatija mano raštliavoje.

P.s.s. jei kažkas skaitytų šį straipsnį www.anciumedziokle.lt, tai nesidrovėkite ir spauskite Jus dominančias reklamas bei padėkite man palikti arbatpinigius

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *