Kauno Spurginė: prisiminimų Bankas su įsimintiniausiomis spurgomis Lietuvoje

Kiek kainuoja kelionės laiku? Netikite, kad tokios išvis galimos? O jei pasakyčiau, kad Jums tereikia atsidurti Kaune, Laisvės alėjoje, prie 84 numeriu pažymėto namo?

Paprasta? Tikrai taip… Užeinate pro Spurginės duris (a.k.a. Senoji Kauno Spurginė) ir Jūs jau 1985 metuose (tikiuosi nesitikėjote, kad mano kelionė laiku Jus nukels į ateitį? Visi žino, kad tai neįmanoma(?)).

Kauno Spurginė

Atsimenu kaip mane čia pirmą kartą atsivedė žmona, kurią čia kažkada vedėsi jos mama, sesė… Kaip ji pasakojo kuo ši vieta tokia svarbi…

Bet tuo metu neigiau viską ką ten mačiau ir ragavau… Kava man buvo „birzgalas“, spurgos kaip ir kitur (vidutinės), aptarnavimas – baisus (tarybinis aptarnavimo standartas).

Kauno Spurginė
Kavos „Birzgalas“

Visgi, bėgant laikui supratau, kad tiesiog nesugebėjau suvokti tokio paprasto dalyko – jie čia ateina pasisemti sentimentų… Ne, ne sovietų, o savo asmeninių.

Kiekvieną kartą stebėjausi kodėl čia pastoviai tiek daug žmonių ir jie visi tokie skirtingi (nuo pensininko su anūkėle iki pasiturinčių verslininkų poros). Ir tik po kokio 10-ojo savo apsilankymo supratau, kad jie tarsi banke laiko savo atsiminimus apie čia praleistą laiką su savo tėvais, pirmąjį savo pasimatymą ar smagų laiką su draugais po pamokų… Jie ateina jų patikrinti – ar jie dar tokie patys, ar vis dar nepaliesti jų pasikeitusio gyvenimo už spurginės durų, nepaliesti sutvarkytų Kauno gatvių…

Kauno Spurginė
Interjeras čia nepasikeitė nuo 1985 metų

Tos senos, medžiu puoštos sienos, tarybinis kavos „birzgalo“ aparatas, baro krėslai, stambios „bufetavos“, net užuolaidos, garantuoja, kad prisiminimai nebus paveikti išorinių veiksnių, korozija niekada jų nepalies (vienintelis dalykas kuris ten pasikeitė nuo 1985 metų, tai medinis skaičiuotuvas, kuris buvo pakeistas į modernų kalkuliatorių).

Kauno Spurginė
Kiek mokėti? Suma pirmiausiai apskaičiuojama kalkuliatoriaus pagalba…

Prisiminimai visada išliks tokie patys ir tu kiekvieną kartą čia sugrįši į savo ypatingą kartą, nepriklausomai nuo to ar jis buvo 1986 metais ar 2017-aisiais…

Šioje vietoje mes apsilankome praktiškai visų viešnagių Kaune metu. Kiekvieną kartą iš „bufetavų“, kurios mena pirmąsias šios vietos dienas, užsisakome dvi baltas kavas, po vieną varškės spurgą ir po vieną su marmeladu (aš dar kartais su mėsa).

Kauno Spurginė
Kartais, per vieną apsilankymą, „Bufetavos“ pakeičia po kelis padėklus su ką tik paruošta produkcija

Savo užsakymą visada gauname per 1-2 minutes t.y. spurgas lėkštutėse per 1 min., kavą dar po 1-os. Tada lėtai, pasimėgaudami, tarsi padėdami dar vieną sentimentą į banko saugyklą, jomis mėgaujamės… Stebime kaip neša naujus padėklus su spurgomis, kaip ateina ir išeina žmonės… Tariamės kurias spurgas pasiimsime išsinešimui…

Tai užburianti vieta, tik nereikia bijoti būti užburtam (tai buvo mano pirmoji klaida t.y. aš viską vertinau labai logiškai). Aš vis dar kartais save pagaunu galvojant, kad ta balta kava tėra kažkoks praskiestas pieno/kavos/vandens mišinys, bet paskui suprantu, kad būtent tai ir žavi. Ir nors kiekvieną kartą žinau ką gausiu, bet visada jos užsisakau…

Kauno Spurginė

Žinau, kad varškės spurga tikriausiai bus dar šilta, o plutelė traškės lyg žiemos vidurnaktyje traška ledas, kai bandai juo eiti ryškaus mėnulio link…

Kainos? Paskutinis mūsų apsilankymas kainavo 5,8 EUR t.y. dvi baltos kavos, 2 varškės ir 6 su marmeladu spurgos (4 išsinešimui). Jei tiksliau, tai varškės spurga kainuoja 0,60 EUR, su marmeladu 0,45 EUR, su mėsa 0,62 EUR, pyragėliai nuo 0,64 EUR.

Kauno Spurginė
„Birzgalą“ mėgsta visų kartų atstovai (apačioje, dešinėje matote kavos gamybos įrenginį)

Tikri „gurmanai“ sakys – geriau mokėsiu 6 EUR už desertą restorane, nei tokias nesąmones, bet ką jie ten gauna mainais? Nublizgintą išvaizdą ir nepriekaištingą skonių harmoniją? Velniop – aš renkuosi „Birzgalą“ (neskanią kavą), spurgas ir prisiminimų banką!

Jei nuspręsite aplankyti šią vietą (aš labai rekomenduoju), nusiteikite panirti į kitą laikmetį bei nusikratykite savo logikos likučius – jie ten tik trukdo.

 

Vertinimas: esu per daug šališkas, bet neaplankyti jos – nusikaltimas

Kaina: gali sau leisti visi

 

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *