Kitsch: Užupis pačiame Užupyje

Nors šiais metai savo apžvalgomis „džiuginu“ retokai, bet spėkit ką? Taip, antra savaitė iš eilės kaip aš turiu Jums ką papasakoti.

Tai nereiškia, kad visus šiuos metus tinginiauju ir nustojau lankyti naujas vietas, bet supratau paprastą dalyką – nuo šiol rašysiu tik apie tuos, pas ką grįžčiau dar kartą (tai nereiškia, kad nebus pastabų ar patarimų) arba mane taip sunervins, kad turėsiu apie tai pranešti kitiems. Tiesiog vidutinybėms nebeskirsiu laiko, kurio man ir taip trūksta.

Tad keliaukime į mano mėgstamą Užupį ir Kitsch.

Kitsch, Užupis, Vilnius Jau nepamenu, kas mus šią vietą rekomendavo, bet esu tikras, kad čia mes užėjome neatsitiktinai. O gal?

Kitsch, Užupis, Vilnius

Viduje tvyro keistas chaosas. Bet ne tas blogasis, o gerasis chaosas, kuris tau neleidžia pamiršti jog esi Užupio Respublikoje, o čia galioja visai kitos taisyklės.Kitsch, Užupis, Vilnius Kitsch, Užupis, Vilnius

Paveikslai, muzikos instrumentai, skirtingų spalvų kėdės, seno rūsio vaizdas – viskas kažkaip siejasi, nors logiškai to paaiškinti ir negali (tai Užupis).

Kitsch, Užupis, Vilnius

Prie mūsų prieina vyriškis. Padeda ant stalo įmautę su atspausdintais A4 lapais ir meniu. Kitur gal ir pasirodytų keista, bet čia – taip ir turi būti (tai Užupis). Jis ramiai ir išsamiai mums pasakoja apie šiandienos spec. pasiūlymus bei kitas subtilybes.

Po kurio laiko jis vėl prieina. Net nepastebime kaip nuo eilinio maisto užsakymo mes pereiname prie malonaus pokalbio su vietos savininku (?). Kadangi nežinojome kurios sriubos labiau norime paragauti, tai jis mums atnešė paragauti du Shotus (tai Užupis) su skirtingais variantais.

Galų gale užsisakome Morkų + Imbierų sriubą (3 EUR), Pasta + peperonata + jautiena (8 EUR), Kitsch Sūrainį (6 EUR). Dar buvome ir desertą užsisakę, tik jis buvo atmestas ir gavome patarimą palaukti valgio pabaigos (jis buvo teisus, neprireikė).

Kitsch, Užupis, Vilnius

Sulaukiame sriubos. Porcija atrodo milžiniška, tad džiaugiamės užsisakę tik vieną. Jau po pirmųjų šaukštų esame daugiau nei ja patenkinti.

Nuostabiai egzotiškas skonis pritrenkia ir mes nenustojama dalintis mintimis apie ją. Jei atvirai – pridėjus ten kokių glazūruotų riešutų ir trumų aliejaus turėtume Onorė, Amandus ar kitos geresnės vietos skonį (už 3 EUR). Na, ir mes kiek pasigerinome sriubą, papildomai užssisakydami mėlynojo pelėsinio sūrio, kuris dar stipriau sudirgino skonio receptorius bei gavosi toks nepaprastai įdomus saldumo/kartumo/sodrumo derinys.

Beje, už šios sriubos slypi ir visa atsiradimo istorija, kurią mes sužinojome iš pokalbio su šeimininku. Jau tada supratome, kad jis myli savo veiklą, o kai žmonės kažką daro su aistra, tai blogai gautis ir negali.

Po kurio laiko ant stalo atkeliauja antrieji patiekalai (viskas kiek užtruko, nes pasirodo duonelė mano Sūrainiui buvo kepama šviežiai).

Kitsch, Užupis, Vilnius

Pradedu valgyti Sūrainį. Vaizdas man vėl labai patinka, tik pradėjus kąsti pastebiu vieną trūkumą – kiek persistengta su bandelės kepimu t.y. jos plutelė gavosi gana kietoka ir vis bijojau „susipjaustyti“. Bet greitai perpratęs jos valgymo ypatumus pradedu mėgautis skoniu.

Nors viduje buvo mėsos maltinukas, bet skonis jo visiškai kitoks nei Burgerių. Mėsa buvo pikantiško skonio (gal ten buvo chiorizo ar panašių prieskonių?), ji labai derėjo su sūriu, burokėliu kremu (?) salotomis bei balzamiko intarpais. Jei ne vis pasireiškianti bandelė ir jos aštrumas…

Kitsch, Užupis, Vilnius

Žmonos pasta buvo taip pat gerai paruoša. Pasta tinkamai išvirta (nepervirta), gausu priedų, gal net per daug, tik ragaujant man pasirodė, kad persistengta su riebumu. Daugiau nei pats, nei žmona pastabų neturime.

Visgi, pati šios vietos esmė net ne pats maistas (jis tikrai geras), o ten tūnantis jausmas. Tiek bendraujant su šeimininku, tiek valgydamas tu jauti nesustojančią teigiamos energijos tėkmę iš žmonių, kurie dievina savo veiklą.

Kartais to ir pakanka, kad užtikrintai pasakytum – mes čia grįšim!

Vertinimas: 9 iš 10
Kaina: 17,50 už pietus dviems

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *