Leyla: Libano autentika su plastiko elementais

Kai lauke -19, tai kažkaip intuityviai pradedi ieškoti šilumos.

Dauguma ją randa tiesiog niekur nekišdami nosies iš namų, o mes šilumos ieškojome pas Libano virtuvės atstovus – Leyla restaurant – Lebanese cuisine. Beje, pagal orų prognozes ten kaip tik buvo ~+19 laipsnių šilumos (Libane, ne restorane), tad kodėl nepasinaudojus tokia proga sušilti?

Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius

Nors sekmadienį vaikščiojant mieste rodėsi, kad jame šmirinėja tik keli turistai ekstremalai, bet šiame „restorane“ mes vos radome kur prisėsti (kodėl restoranas su kabutėmis – vėliau).

Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius

Viduje mus pasitiko gana jaukus interjeras. Kaip ir tikėjomės – aplink buvo daug spalvų ir nors kai kuriais atvejais tai galėtų kiek erzinti, bet šį kartą t.y. vyraujant šalčiui ir sniegui, tos spalvos kažkaip maloniai nuteikė.

Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius

Vietos ne per daugiausiai, bet mums privatumo užteko. Personalas tikrai mandagus ir stengėsi, kad mūsų laikas praeitų kaip galima sklandžiau ir maloniau.

Gavę meniu gana greitai apsisprendžiame ir užsisakome: įdarytų cukinijų (ryžiai, viduržemio jūros prieskoniai ir citrinos sultys), Baba Ghanoush (keptų baklažanų tyrė su duona), „Lahme“ jautienos lėkštę (jautienos išpjovos šašlykas, pagardintas viduržemio jūros prieskoniais, pateikiamas su humusu, libanietiška duona, bulvėmis ir pasirinktomis salotomis) bei „Kafta“ jautienos lėkštę (jautienos-avienos faršas pagardintas svogūnais, petražolėmis, cinamonu, viduržemio jūros prieskoniais. Pateikiamas su humusu, libanietiška duona, bulvėmis ir pasirinktomis salotomis).

Na, tiesą sakant aš vietoje „Lahme“ jautienos norėjau „Shawarma“, bet jie jos neturėjo. Sakė, kad pastaroji – labai populiari (būtent todėl aš jos ir norėjau), tad būtų malonu jei kitą kartą populiariausi patiekalai nesibaigtų dar 13 val. dienos. (Nors asmeniškai aš labiausiai pasigedau avienos. Kur ji?)

Ok, gal pradėkime maisto ragavimą.

Atkeliauja įdarytos cukinijos (3,00 EUR) ir Baba Ghanoush (4,50 EUR).

Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius
Paprasto skonio įdarytos cukinijos

Cukinijos mūsų niekuo nenustebino. Nors priekaištų joms neturime, bet pagirti taip pat nėra už ką. Šis užkandis buvo nuobodžiausias iš visų pietų. Taip – jautėme cukinijas. Taip – jautėme ryžius. Bet norėjosi kokio papildomo poskonio/prieskonių indėlio, kurio ir pritrūko.

Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius

Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius
Sodraus skonio Baba Ghanoush

Baba Ghanoush jau buvo visai kitas reikalas. Skonis – nuostabiai sodrus ir įsimintinas. Baklažanų, sezamų pastos ir česnako proporcijos buvo labai gerai parinktos, todėl visi šie ingredientai atsiskleidė pačiame gražume ir mus žavėjo kiekvieno kąsnio metu.

Vienas pastebėjimas – duonos buvo gerokai per mažai, tad net gausiai ją dažant, sugebėjome suvalgyti gal 1/3 viso užkandžio. Viskas ok, gavome jos prie kitų patiekalų, o ir bulvės visai neblogai derėjo su šia mase, bet jei norite lengvai užkąsti ir pagrindinių patiekalų nesirinksite – duonos turite užsisakyti atskirai.

Ir čia prieiname tiesos akimirkos dėl anksčiau panaudotų kabučių prie restorano pavadinimo.

Plastikas. Kaip galima maistą pateikti plastikiniuose induose? Čia gal kažkokia Libano autentika, kurios mes nesuprantame? Kaip ir Karoliniškėse, kai duoną tau atneša plastikiniame maišelyje. Na, mums tai labai nepatiko ir likome suglumę.

Moliniai bei autentiški indai brangūs? Gi yra Ikea. Nuvažiuokite ir nusipirkite kažką ten. Mums nesvarbu, bet kitą kartą norime jausti keramiką, o ne šaltą plastiką.

Visa laimė, kad karštieji patiekalai jau atkeliavo ant medinių padėklų (kai norite, tai galite?).

„Lahme“ jautienos lėkštė (9,80 EUR) – tikrai kokybiško maisto porcija. Visgi, aš pasigedau egzotikos. Mėsa tinkamai pamarinuota ir gerai iškepta, tad valgėsi labai lengvai. Bet jei visa egzotika ateina iš šalia pateikto humuso ir salotų su citrina, tai šis patiekalas man niekuo nesiskyrė nuo kitų vietų, kurios turi jautienos.

Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius
„Lahme“ jautienos lėkštė

Žinoma, aš galėjau ir pats pasiteirauti kurie patiekalai yra egzotiški, užuot reiškęs savo nepasitenkinimą, tad kitą kartą taip ir darysiu, nes daugiau pastabų šiam patiekalui tikrai neturiu. Beje, humusas buvo pakankamai sodrus ir skanus, tad pliusas jam.

„Kafta“ (7,50 EUR) jau buvo visai kitas reikalas. Vien pauostęs galėjai suprasti, kad šis maistas tiesiog persisunkęs prieskoniais ir skonių vaivorykšte.

Leyla Libanietiška Virtuvė Vilnius
„Kafta“

Man labai patiko mėsos skonis. Nors avienos indėlis nebuvo labai intensyvus, bet kaip ir Baba Ghanoush jie sugebėjo suderinti proporcijas taip, kad ji liktų neužmiršta ar pamesta, tarp galingo prieskonių mišinio. O jei dar pridėtume cinamono poskonį, tai „Kafta“ man buvo beveik ideali. Šį patiekalą tikrai rekomenduoju.

Apibendrinus – ši vieta mums tikrai patiko. Gana draugiškos kainos (mėsos galima ir už 6,50 EUR pavalgyti), malonus personalas. Jei ne plastikiniai užkandžiai t.y. jų indai ir kelios kitos smulkmenos pvz. stiklinių švarumas, tai galėtų pretenduoti į aukščiausią įvertinimą. Gal ateityje?

Kaina: 24,80 EUR už sočius pietus
Vertinimas: 8,5

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *