Monte Pacis: išskirtinė vieta Lietuvoje

Kas yra Pojūtis? Kaip aprašyti savo Pojūčius? Gal juos lengviau tiesiog nupiešti ant balto popieriaus lapo, įnirtingai ir nesustojant jame vedžiojant teptuką, išteptą tirštame, juodame, tuše?

Tokios mintys man sukosi galvoje praeito trečiadienio naktį, važiuojant autostrada iš Pažaislio vienuolyno ir jame įsikūrusio Restorano – MONTE PACIS.

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Nors visai nesenai rašiau, kad darausi tikras slunkius ir išlysti iš namų darosi vis sunkiau, bet tiesiog negalėjome praleisti progos apsilankyti šioje stebuklingoje ir istoriškai turtingoje vietoje bei sudalyvauti Monte Pacis organizuojamoje degustacinėje Pojūčių vakarienėje.

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Žinote, sunku ir apibūdinti tą aplinką kuri mus pasitiko dar automobilių stovėjimo aikštelėje. Vos išlipus iš automobilio mūsų akis pradėjo džiuginti bundanti gamta bei begalinė žaluma. Po lietaus viskas rodos žibėjo smaragdais.

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Trumpai pasivaikščioję Vienuolyno prieigose mes patraukėme į Vienuolyne įsikūrusį restoraną/viešbutį. Staiga iš žalumos mes papuolame į laiko kilpą ir atsiduriame XVIII a. Vienuolyne. Durys, freskos, kėdės, langai. Viskas čia alsuoja kitaip, tarsi tu ir pats būtum kitas žmogus, kitame laikmetyje.

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Kad ir kaip savanaudiškai skambėtų, bet apie patį maistą aš daug nerašysiu. Šios vakarienės tikslas buvo pačiam pajausti kiekvieną patiekalą savaip, tad nenoriu nieko gadinti, jei patys nuspręsite čia apsilankyti ir tai patirti.

Įdomu buvo tai, kad patiekiant maistą mums nepasakojo ką mes tuoj ragausime, kokie nuostabūs produktai naudojami ir ko galime tikėtis (kortos atskleistos tik vakaro pabaigoje). Gal todėl ši vakarienė ir buvo tokia nepaprasta, nes čia internetas ir google tau nepadės. Šioje vakarienėje esi tik tu ir tavo pojūčiai.

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Iki šiol pamenu kiekvieną prisilietimą prie maisto. Bandymą atskirti kvapus, spalvas ir poskonius (uosčiau, laižiau ir spėliojau). Čia jautėmės tarsi per akląją vyno degustaciją, kai tu mintyse vartai savo potyrių kartoteką ir bandai nuspręsti ar čia svogūno laiško kvapas, ar poro. Ką tau primena kremas ir kas čia per mėsa. Atrodo paprasta? Man irgi taip atrodė, bet tai daug įdomiau nei tikėjausi.

Su kuo šis aliejus? Kas čia per žuvis (deja, ten buvo ne žuvis)? Kas tie žalumynai ir kaip deserte sutalpinti saldumą/ rūgštumą/ kartumą bei eleganciją vienu metu?

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Valandos bėgo kaip minutės ir net nepastebėjome kaip atėjo naktis. Ten tiesiog nebuvo laiko galvoti apie laiką. Įspūdingos freskos ir vienuolyno sienos mus paėmė įkaitais, įkalino nuostabiose akimirkose, atimdami laiko nuovoką, taip primindami apie ramybę, kurios per skubėjimą mes dažnai jau neprisimename.

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Ok, išduosiu vieną patiekalą, nes pirmą kartą paragavau Wagyu Jautienos. Dabar žinau kodėl verta mokėti, kad ir 25 EUR + PVM už 100 g. gabalėlį mėsos (gaminantis namie, ne restorane). Dabar žinau, kad jautiena gali būti aksominė ir suteikti dar nepatirtą pasitenkinimą kiekvieno kąsnio metu. Ir dabar jau tikrai ją atpažinčiau užrištomis akimis bei nesakyčiau, kad čia ne jautiena (na, kaip ji gali būti tokia švelni?).

O dar ta šviežia duona ir jos kvapas… Kažkas nepaprasto, nenusakomo.

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Šios vakarienės negaliu vertinti balais, negaliu pasakyti – buvo „skanu“. Kartais reikia tiesiog pačiam tai pajausti ir pasimėgauti akimirka. Tad jei kada pamatysite jog Monte Pacis organizuoja šią degustacinę vakarienę, labai rekomenduoju tai patirti. Kiek supratau, tokios atviros degustacijos dar bus organizuojamos, bet nedažnai (nors tikiu, kad ten bet kuri vakarienė Jums gali atnešti panašius jausmus).

Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas Monte Pacis, Pažaislio Vienuolynas, Kaunas

Žinau, kad trūksta nuotraukų (ne kiekio, bet tikrojo vaizdo). Žinau, kad jų kokybė nekokia. Tiesiog ne to ten važiavau, bet tai patyręs privalėjau pasidalinti.

Buvau čia pirmą kartą ir supratau, kad dar tikrai grįšiu. Tokios Lietuvos vietos yra unikalios, jų daugiau neprigaminsi ir nepastatysi tarp dangoraižių. Nesukursi jų istorijos, kad ir kokią gerą PR agentūrą nusamdysi, kad ir kiek pinigų jiems sumokėsi.

Aplodismentai virtuvės Šefui Rokui Vasiliauskui ir jo komandai už potyrius, jų miške rinktas žoleles ir kiekvieną mano klaidą spėliojant. Aplodismentai Monte Pacis, kurie rimtai pažiūrėjo į tokio aukšto lygio „produkto“ (atsiprašau už šį žodį) kūrybą, prie kurio buvo prijungtos ir specialiai vakarinei kurtos vaizdo instaliacijos bei kompozitoriaus muzika.

Pamenate, kažkada pasakojau apie tuno tartarą, dėl kurio verta važiuoti iš Vilniaus į Palanga? Čia dar viena vieta dėl kurios verta verta važiuoti iš bet kurio Lietuvos kampelio. Tai istorija, Lietuvos stebuklai, kuriuos privalote pajausti kiekvienas.

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *