Nida 2018: ką rekomenduoja aplankyti Antis

Nors jau kelios dienos kaip mes grįžome iš Nidos, bet mane vis dar prisiminimuose pasiveja Kernagio dainos žodžiai, aidintys kažkur nuo jo suolelio pusės. Vis dar negaliu nustoti galvojęs apie persikėlimą gyventi į šį nuostabų Lietuvos kampelį ir sugalvotą idėją – atidaryti ten Grill restoranėlį.

Na, bet panašiai man būna kiekvienais metais, tad vejam šias mintis tolyn ir bandome susisteminti info apie tai kur teko pavalgyti bei kaip ten viskas mums atrodė.

Varna terasa Nida Virtiniai su baravykais

Restoranas „Senasis Uostas“

Kai visi plūsta į šalimais įsikūrusį Kuršį, mes visada traukiame čia.

Tai mūsų slapta Cepelinų vietelė (5 EUR), į kurią užsukame kiekvienais metais.

Senasis uostas Nida Cepelinai
Senasis uostas

Šie metai ne išimtis. Mes vėl ir ten apsilankėme bei testavome Cepelinus, todėl 2018-ųjų vasarai jie ir vėl turi Ančių Medžioklės ir jo kompanijos Cepelinų rekomendaciją (viso – 4 vertintojai).

Kaip kitas maistas?

Senasis uostas Nida
Senasis uostas – salotos su skumbre

Iš senesnių laikų ragavimų mes žinome, kad ten einame tik cepelinų, tad šiais metais vienintelė žmona turėjo drąsos paeksperimentuoti bei užsisakė Skumbrės salotas (lyg 7-8 EUR kainavo). Ką kalbėjo apie jas? Norėjo keisti į mano cepelinus ir sakė, kad buvo labai jau riebu (riebiau už spirgus?).

Dar verta paminėti, kad vienas iš vertintojų užsisakė espresso kavos (aptarnaujanti mergina pasitikslino: „ekspreso?“). Pasirodo tarp espresso ir ekspreso kavos tikrai yra skirtumas t.y. eKspreso variante pripila paprastos filtruotos kavos, tik į espresso puodelį t.y. mažesnį kiekį, o vandenį atneša „Stoli“ taurelėje.

Tai ką aš ten apie rekomendacijas? Ai, Cepelinai ten tikrai mums patiko (jų kaina nepakito lyginant su 2017 metais).

Ar užsuksime čia 2019?
Apsilankymo tikimybė – 100%

Varna. Terasa

Praėjusiais metais jie mums labiausiai įstrigo dėl savo maišomų kokteilių bei mažų maisto porcijų.

Kaip 2018-ais?

Varna terasa Nida Šonkauliukai
Varna terasa – Šonkauliukai

Na, šonkauliukų porcija tikrai gerokai padidėjo. Praėjusiais metais aš nuo jų vos užkandau, o šių metų porcija buvo artima persivalgymui (kainavo 12 EUR t.y. +1 EUR lyginant su 2017 metais). Skonis irgi neblogas (geresnis), jautėsi silpnas dūmelis, o šalia pateiktos coleslaw salotos buvo tinkamai paruoštos t.y. ne per sausos, kaip daugelis vietų jas pateikia.

Varna Terasa Nida Midijos
Varna terasa – Midijos
Varna terasa Nida Virtiniai su baravykais
Varna terasa – Virtiniai su baravykais

Visgi, turiu priekaištų Midijoms už 12 EUR, kurių porcija regis dar labiau susitraukė nuo praeitų metų. Ir ar Jūs patys ragavote kokiame beskoniame marmale jas pateikiate (baltas padažas)? Nei žalumynų, nei prieskonių nerasta. Nieko ten nerasta. Net noro tęsti nerasta – NEPATIKO.

Viena iš vertintojų dar ragavo ir Virtinių su baravykais, bet kaip supratau iš jos reakcijos – buvo tokia pati laiminga kaip ir mano žmona su midijomis (nesupratingiems – nelabai).

Nepaisant nusivylimų, tikiu kad mes čia grįšime ir kitais metais, nes tokio vaizdo ir kokteilių Nidoje daugiau nėra (įdomu kaip toliau progresuos šonkauliai).

Ar užsuksime čia 2019?
Apsilankymo tikimybė – 80%

BO House restoranas

Tai buvo viena iš mūsų mėgstamiausių valgymo vietų Nidoje, bet šiais metais pasikeitė arba jie, arba mes. Tiesiog niekas ten nebedžiugino.

Prasidėjo viskas nuo to, kad vos atsisėdę išklausėme ilgą instrukciją apie tai ko jie šiandien neturi, tad nuotaika suprastėjo akimirksniu (jokių priekaištų personalui).

BO House Nida Pica
BO House

Po tokios instrukcijos rinkimasis tapo daug sudėtingesnis. Eidamas galvoaju apie Picą su Chorizo, o vietoje jos teko susitaikyti su paprasčiausios Margaritos variantu (7 EUR). Draugo „4 sūrių“ pasirinkimas taip pat nesužavėjo ir mes vieningai kartojome, kad ne to tikėjomės (gal nereikėjo jo vaišinti savo gaminta pica?).

Varna terasa Nida Šaltibarščiai
BO House

Šaltibarščiai irgi kažkokie per paprasti pasirodė (3,50 EUR), o žmonos humusas man visiškai nepriminė tikrojo humuso skonio ir džiaugiausi, kad nesugalvojau tokios „nesamonės“, tad tiesiog kramčiau savo picą.

BO House Nida Humusas
BO House – Humusas

Ar gali būti, kad jie buvo visada tokie patys ir mums tai netrukdė? Gal reikėtų pagalvoti apie kažkokį progresą? Nes jokių pokyčių ten nematau jau 4 (?) metai.

Na, bent espresso ten neprimena eKspreso.

Ar užsuksime čia 2019?
Apsilankymo tikimybė – 30%

NIDUS

Nauja vieta Ančių medžioklei, bet tikrai ne naujiena Nidoje.

Man patiko jų puikus aptarnavimas. Patiko, kad personalas kažkiek nusimano apie vynus ir nebijo patarti bei rekomenduoti.

Restoranas Nidus Nida Šonkauliai
Restoranas Nidus – Šonkauliai

Man patiko krentantys nuo kaulų šonkauliukai (14 EUR) ir švelnus, bet ryškaus skonio BBQ padažas (deja, bet ne BBQ būdu jie buvo ruošti). Dar patiko šviežios bulvytės prie jų, tik vietoje marinuotų agurkėlių aš norėčiau matyti Colesaw, o dar geriau – abu juos t.y. ir agurkėlius, ir salotas.

Restoranas Nidus Nida Spageti su Jūros gėrybėmis
Restoranas Nidus – Spageti su Jūros gėrybėmis

Spagečiai su jūros gėrybėmis (~10 EUR) taip pat pamalonino skonio receptorius. Nors žmonai vis trūko druskos, bet negaliu nepagirti šviežiai ruoštų makaronų ir jų gaminto padažo. Tikrai kitą kartą svarstyčiau šį patiekalą kaip savo pasirinkima, nors makaronai manęs niekada nevilioja.

Restoranas Nidus Nida Šaltibarščiai
Restoranas Nidus – Šaltibarščiai
Restoranas Nidus Nida Alyvuogės
Restoranas Nidus
Restoranas Nidus Nida
Restoranas Nidus

Vienintelis dalykas, kuris nepatiko – personalas taip greitai mus aptarnavo, kad išėjome iš ten gerokai per anksti, o tereikėjo leisti mums mėgautis akimirka (atsipalaiduokite, gi vasara).

Ar užsuksime čia 2019?
Apsilankymo tikimybė – 80%

Tiek žinių iš mano mėgstamiausio kurorto. Žinote Neringoje daugiau vertų dėmesio vietų? Palikite komentarą!

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *