Nida – keistas kurortas, kuris nepriklauso mūsų pasauliui…

Nerašysiu apie ten tvyrančią ramybę ir keistą jausmą, kuris užpildo tavo skubantį, lekiantį ir neramų vidinį pasaulį.

Per kelių dienų poilsio laikotarpį Nida sugeba sulėtinti tavo širdies ritmą, išmuša jį iš Vilniaus ritmo bei pakeičia savuoju – kuris muša ramybe, romantika ir paukščių čiulbėjimu, einant nuo jūros link namų…

Bet yra ir kita jos pusė – maitinimo įstaigos… Jei Nidos gamta tave pribloškia sukuriamu vidiniu jausmu, tai pastarosios sugeba nusviesti į paralelinę visatą… Dar tik einant pavalgyti tu žinai, kad mokėsi daug, gausi nežinia ką (nebent žinai kur eini), o kitais metais – pusės naujų maitinimo įstaigų neliks, jas tiesiog pakeis nauji pavadinimai…

Pabandysiu pateikti trumpą reziumė ir rekomendacijas iš paskutinės kelionės į šį kurortą (eiliškumas pateiktas pagal vietos aplankymo datą):

ŠIŠKŲ SALA
Jau kažkiek rašiau apie šią vietą t.y. vieną prasčiausių Burgerių visose visatose, tad nesiplėsiu – kitą maistą gal ir galima valgyti, bet be mandagaus aptarnavimo ten nieko daugiau nėra (net interjeras paliktas nuo praeitų metų, šios vietos, rezidentų).
Vakarienei išleidome ~25 EUR (su gėrimais). Burgeris tragiškas (7,90 EUR), lašiša valgoma (11,20 EUR), bet perkepta.

Šiškų Sala Nida

Rekomendacija – nerekomenduoju
Ar juos rasime kitais metais? Tikimybė – 15 proc.

Kaštonas/ChestNut
Sumuštiniai kainuoja po 4 EUR. Nieko „mandro“, bet užkąsti šalia Marių, klausantis reggae muzikos man patiko.
Skonis nėra stebuklingas ir jokio WOW nesitikėkite (bulvyčių neverta imti), bet mačiau, kad produktus naudoja tikrai kokybiškus pvz. džiugo sūrį, šviežias bandeles.
Už du sumuštinius (galima rintkis iš ~5 rūšių), kavą ir bulvytes sumokėjau ~10 EUR.

Kaštonas Nida

Rekomendacija – galima prisėsti
Ar juos rasime kitais metais? Tikimybė – 85 proc.

BO House restoranas
Atėjome šia antrus metus iš eilės ir nenusivylėme. Galėčiau kibti dėl čili picos padų (picos kainuoja vidutiniškai ~8,5 EUR), bet kaip Nidai visai neblogai.
Produktai geri, skonis irgi. Labai patiko Burata salotos ir Lava desertas. Šaltabarščiai – silpnoki. Dviem užkąsti galima už ~26 EUR (su gėrimais).
Beje, jei gerai pamenu, tai kainos nuo 2016-ųjų nepakito.

Bo House Nida

Rekomendacija – rekomenduotina vieta
Ar juos rasime kitais metais? Tikimybė – 90 proc.

Restoranas „Senasis Uostas“
Užėjome visai netikėti. Svarstėme užkąsti sumuštinių iš Varnos kiosko šalia maximos (3,5 EUR.), bet pagalvojome, kad cepelinai geriau nei pašildytas batonas, o jų iškaba dar skelbė apie cepelinų akciją t.y. 4 EUR (meniu jie kainuoja 5 EUR).
Likome labai patenkinti bei sotūs. Paprasta, greita ir skanu. Valgant pagalvojau, kad Nidoje gal net nereikia eksperimentuoti… Taip ir pigiau, ir užtikrinčiau… O geriausia vieta – dviese privalgėme už 10 EUR (su arbatpinigiais).

Senasis Uostas Nida

Rekomendacija – rekomenduoju
Ar juos rasime kitais metais? Tikimybė – 90 proc.

VEGAN FRIENDLY (lyg toks užrašas kreida buvo užrašytas ant juodos lentos, nes labai sunku suprasti kas jie tokie)

Po personalo rekomendacijų, Burgeriui Nidoje nusprendžiau suteikti antrą šansą (8,00 EUR). Na, jis buvo geresnis nei Šiškų saloje, bet iki rekomenduotino „netempia“. Labiausiai patiko majonezo padažas ir bulvytės (mano ir mano draugo nuomonės sutapo).
Dar jie labai gyrė jų gamybos makaronus, todėl žmona užsisakė su krevetėmis ir midijomis (12 EUR). Kodėl makaronai buvo pateikti sulaužyti t.y. smulkiais gabaliukais? Jūros gėrybių buvo nemažai, bet patys makaronai buvo labai jau lipnūs.
Bet labiausiai įsiminė mūsų draugės Vištiena su avokadų pagardu (10 EUR)… Tiksliau jos susižavėjimas aliejaus pertekliu ant grill daržovių… Anot jos – skrandis sustojo visai dienai…
Ai, ir galų gale sužinome, kad atsiskaitymas tik grynais… Super…

Vegan Friendly Nida

Rekomendacija – nelabai rekomenduoju (galima užsukti nebent vaflių kurie kainuoja ~6 EUR)
Ar juos rasime kitais metais? Tikimybė – 22 proc.

Varna. Terasa
Maistas buvo tikrai neblogas, tik mažokos porcijos. Pvz. po savo šonkauliukų porcijos (11 EUR) likau gana alkanas (buvo skanu), panašiai jautėsi ir draugas po lašišos (9 EUR)… Žmonos midijų porcija (12 EUR) man atrodė dvigubai mažesnė nei Vilniuje ar kitur.
Bet kokteiliai viską atsvėrė. Todėl manau, kad ant jų terasos geriausiai eiti pasigrožėti nuostabiu vaizdu ir išgerti pastarųjų, kurie buvo turtinigi savo skoniu ir kiekiu. Rekomenduoju Culto la Vida (6 EUR). Visgi, jei norėsis pavalgyti – galite, nusivilti neturėtumėte.

Varna Tesasa Nida

Rekomendacija – rekomenduotina
Ar juos rasime kitais metais? Tikimybė – 90 proc.
Jei trumpai:
• venkite nežinomų ir naujų vietų;
• mažiau eksperimentuokite, nebent esate tikrai patikimoje vietoje;
• jei galite – važiuokite valgyti į Klaipėdą arba patys gaminkitės. Taip pigiau, patikimiau ir dažnu atveju – skaniau.

P.s. dalis įrašo remtas atsiminimais, tad kainos, pavadinimai ir pan. realybėje gali kiek varijuoti

Ar skaitei?

Komentarų: 1

  1. Šių metų birželio mėn. pabaigos įspūdžiai iš „Varna terasa“ tikrai neblogi. Žmona su vaikais valgė jų turimus virtinius su triušiena, kurie buvo tikrai puikųs, tačiau su pelėsiniu sūriu ir kriaušėm nuvylė. Kriaušės savo skoniu buvo vyraujantis produktas, tad skonių balanso nebuvo.
    Mane suviliojo kiaulienos šonkauliai, kurie buvo TRAGIŠKI. Jie buvo perkepti, kieti, nesultingi. Patiekalo pavadinime minimas romo padažas buvo tik tamsi blanki masė. Apie šonkaulius išsakiau pastabą padavėjai, kuri pažadėjo viską perduoti šefui:). Tikiuosi kai juos valgė blogo autorius jie buvo patobulinti:D

    Vaizdas ir kokteiliai pritariu 10 balų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *