O Kodėl Ne?: Kauno istorija ir Švilpikai

Nežinau kaip Jums prisipažinti, bet Vilniuje neberandu vietų, kurios mane džiugintų. Regis tiek daug visko aplankyta ir patirta, kad niekas nebestebina. Matyt man reikia kažkokio sukrėtimo arba atostogų, todėl mes savaitgalį vėl važiavome į Kauną. Miestą, kuris dar tikrai menkai ištirtas ir kiekvieną kartą randa kuo nustebinti.

Šį kartą mums nereikėjo pagalbos renkantis vietos, nes su žmona patraukėme į jos vaikystės prisiminimus t.y. Vytauto parką bei ten įsikūrusią kavinę O kodėl ne? (kavinė atsirado kiek vėliau nei jos prisiminimai).

Prieš pradedant rašyti apie maistą, noriu pasidalinti labiausiai mane nustebinusiu faktu – šis parkas dar vis gyvuoja! Žinau, kad tokius atrakcionų parkus turėjo daugelis didesnių miestų, bet ar yra dar veikiančių egzempliorių Lietuvoje?

Beje, parkais jie matyt buvo vadinami dėl medžių, o ne pačių atrakcionų gausos, nes atrakcionai visur buvo praktiškai vienodi, o ir įvairovė jų apsiribojo iki kokių 10-15 variantų. Ir visgi, prisimindamas tuometinius pasivažinėjimus mašinytėmis ar linksmaisiais kalneliai nepasakyčiau jog potyriai buvo prastesni už dabartinius apsilankymus moderniausiuose Europos atrakcionų PARKUOSE, kurie jau ne dėl medžių tapo parkais.

Bet grįžkime į mūsų apsilankymą „O Kodėl Ne?“.

Pirmas dalykas – jie turi vieną nuostabiausių „lauko terasų“, kurias pastaruoju metu mačiau. Tiesiog neįmanoma nustoti žavėtis ta paprasta estetika, persipynusia su savo seną istoriją alsuojančiu pastatu bei aplink vyraujančia žaluma.

Visiška autentika! Maždaug po akimirkos aš supratau, kad šią vietą įsimylėjau, o tai nėra gerai, nes meilė užtemdo akis bei neleidžia blaiviai mąstyti, o aš čia gi atvažiavau ieškoti priekabių.

Atsivertus meniu mus pasitiko gana kuklus maisto pasirinkimas (gal labiau užkandžių). Tai manęs nenustebino, nes savo įrangą besidėliojantis DJ‘us lyg ir pasako, kad daugelis ne jo čia atkeliauja (gėrimų kainos mums pasirodė visai draugiškos ir teisingos).

Visgi, savo trumpame meniu jie sugebėjo sugrūsti visų poreikius atitinkantį asortimentą t.y. tiek veganų, tiek normalių žmonių (gal veganų net labiau). Nežinau ar picas jie gamina nuolatos, nes apie tokią galimybę skelbė tik ant lentos su kreida užrašytas užrašas, bet mūsų apsilankymo metu mes galėjome užsisakyti ir jų.

Mūsų pasirinkimas: Vištainis (6 EUR); Pica su šonine (6,50 EUR); Švilpikai (3,50 EUR); du nenustatyti gėrimai už 2,90 EUR ir 6,00 EUR.

Gal pagalvojote, kad Vištainį užsisakiau aš? Tikrai ne. Nevalgau Burgerių su Vištiena, nes esu įsitikinęs, kad jai ten ne vieta. Bet atsimenate ką aš ten sakiau apie meilę šiai vietai?

Pasirodo aš mėgstu Burgerius su vištiena, tik niekada neragavau tinkamai paruošto. Šioji plėšyta vištiena idealiai derėjo su jai parinktu Kario marinatu ir didele gausa daržovių, kurios neslėpė vištienos skonio, bet kartu ir neleido pagalvoti, kad Burgeris yra per sausas, kas daugeliu atveju ir nuvildavo mane tokiose variacijose.

Mano užsakyta pica jau nebuvo tokia džiuginanti. Ji tikrai valgoma, bet kaip kažkada esu sakęs – jei aš pats galiu pasigaminti geriau, tai tikrai ne tokio maisto tikiuosi.

Viskas ok su naudojamais produktais ir jų kiekiu, bet labiausiai užkliuvo padas, kuris pasirodė lyg nepakankamai iškepęs, lyg per mažai branditas ir dėl to mielės nespėjo pakankamai gerai pasidarbuoti. Na, kažkas su juo tikrai buvo ne taip.

Gal todėl meniu jų nebuvo? Testuojatės? Jei taip – pasitempkite ir patobulinkite receptūras (padažas irgi galėtų būti mažiau sūrus) arba tiesiog jų atsisakykite.

Kaip dažnai pasitaiko, didžiausią atradimą aš pasilaikau pabaigai, o šį kartą tai yra – Švilpikai!

Kažkoks kosminis užkandis, kurio dabar ieškosiu kiekviename bare (kitur neteko matyti). Regis kas čia tokio: virtos bulvės ir keli priedai? Bet kur jie buvo visą mano gyvenimą?? Dar tas nuostabus kreminis padažas šalia…

Nepaprastai purūs, švelnūs ir skoningi. Tiesiog idealiai derėjo su mano pasirinktu gėrimu už 2,90 EUR (pagal kainą manau žinote, kad ne apie girą aš čia).

Kai pabaigėme vieną porciją, norėjosi kitos, bet deja – pica jau buvo pasiglemžusi laisvą vietą skrandyje ir man liko skaičiuoti dienas iki sekančio vizito.

Jau sakiau, kad tai viena unikaliausių šios vasaros vietų, tad čia mes dar grįšim. Ir ne tik užsisakysim trigubą porciją Švilpikų, bet dar kartą apeisim parką. Apžiūrėsim kiekvieną kampą ir skardį bei išbandysim visus veikiančius atrakcionus, nes šį kartą spėjome pasisupti tik su laiveliais (50ct/žmogui už 10min).

Ech, Kaunas „strikes again“, bet privalau rasti kažką įkvėpiančio ir Vilniuje, nes sekantis etapas – Sabonio namas Kaune ir keliuosi ten gyventi. Yra naujų vietų pasiūlymų?

Vertinimas: 4 iš 5
Kaina: 24,90 EUR (maistas + gėrimai)

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *