Pelėdinė: Kaunas + Burgeriai + Šonkauliai

Kadangi savaitgalį visų Ančių medžioklės skaitytojų jau klausiau kur verta apsilankyti Kaune, tai nieko nenustebinsiu pranešdamas, kad ši apžvalga bus būtent iš Laikinosios Sostinės.

Taigi, šį kartą nugalėjo Burgerių iš Šonkauliukų šauksmas bei vieta, kuri būtent juos mums ir pažadėjo – Pelėdinė (iš Jūsų rekomendacijų pasižymėjau dar 3-4 ateityje lankytinas vietas, tad kantrybės).

Palėdinė Kaunas

Esame pripratę, kad dauguma maitinimo vietų Kaune yra susitelkę Senamiestyje/Laisvės alėjoje, bet dėl šio apsilankymo teko kiek pasukti į šalį. Na, neišsigąskite, labai nedaug nukrypome nuo Senamiesčio prieigų, vos kelios minutės pėščiomis.

Palėdinė Kaunas

Pasiekę savo tikslą įsitaisome lauko terasoje, o aš einu ir įkišu nosį vidun, nes labai jau smalsu sužinoti koks dizainas čia karaliauja.

Kas per vieta čia buvo anksčiau? Labai įdomus jausmas, kai matai retro detalių pripildytą vaizdą, kuris regis idealiai atitinka šio hipsteriško konteksto idėjas bei suteikia jam papildomo žavesio. Man patiko!

Palėdinė Kaunas Palėdinė Kaunas

Beje, jų iškaba oficialiai skelbia, kad šioje vietoje maistas gaminamas ant anglių. Tai dar labiau intriguoja ir mūsų reikalavimų kartelė kyla aukštyn (patys kalti).

Panagrinėję meniu užsisakome nealkoholinius kokteilius: LLB (citrina, laimas, angostura) (2,90 EUR) ir Frozen Tropical Smoothie (apelsinų sultys, apelsinai, pasiflorų sirupas, ledas) (3,50 EUR). Ir žinoma, tai ko mes čia atėjome: Šonkauliukus (400g. šonkaulių, bulvytės su BBQ padažu, salotos, marinuoti agurkėliai) (7,70 EUR.) ir Satay Burgerį (Angus jautiena, kepinta šoninė, riešutų sviesto padažas „Satay“, bruknių čatnis, šviežia sultenė) (7,50 EUR).

Taigi – pradedame.

Nors paprastai aš gėrimus palieku nuošalyje ir tiesiog ignoruoju (kaip ir jūsų rekomendacijas, kur turiu eiti), bet tiesiog negaliu nepagirti šios vietos už jų „kokteilius“.

Palėdinė Kaunas
LLB nealkoholinis kokteilis

Žinote, aš jau užsiauginau „storą škūrą“, todėl ramiai išgeriu eilinį „naminį limonadą“ kainuojantį 2-2,50 EUR, kuris ir vėl tėra 150-200 ml gazuoto vandens su citrinos „sirupu“ (nė akies kraštelis nesujuda). Bet čia viskas buvo kitaip – jie turėjo skonį! Net žmonos paprastasis LLB variantas su laimu ir citrina buvo labai skoningas, o ir dydis kokie 350-400 ml (dėl skonio – kaip viską pakeičia tie keli angostura lašeliai). Ką jau kalbėti apie mano saldžiai egzotišką „Tropical Smoothie“ – tikrai, negaila nė vieno sumokėto cento.

Palėdinė Kaunas
Tropical Smoothie

Užteks apie gėrimus, eikime prie maisto.

Žmonos šonkauliukų porcija man pasirodė labai nevaikiško dydžio. Visgi, jei čia atėjote su vaikais, tai tikiuosi, kad jų turite bent 3, nes būtent tiek vaikų sugebėtų juos įveikti (tai tėra niekuo nepagrįstas spėjimas, neįsivaizduoju kiek valgo Jūsų vaikai).

Palėdinė Kaunas

Skonis tai pat neblogas. Na, gal sakyčiau net geras (jei akimirkai pamirščiau savo gaminamų šonkaulių skonį).

Rytietiškai saldžiarūgštis ir lengvai aštrus gleizas man buvo kiek per intensyvus ir gal todėl pritrūko dūmo skonio mėsoje (jo labai norėjosi), bet visumoje – jie pagaminti neblogai, mėsa lengvai krito nuo kaulo ir buvo pakankamai geros struktūros (neišdžiuvę).

Visgi vienas dalykas žmonai labai užkliuvo – kur salotos? Na taip, įmetėte kelis marinuotus agurkėlius ir kelis žalius lapus. Viskas??? Ar Jūs bent žinote KO NORI MOTERYS? Matosi, kad kolektyve vien vyrai (kiek mačiau).

Aš to net nebūčiau pastebėjęs, bet išduosiu paslaptį – moterys mėgsta salotas, nes tada joms atrodo, kad valgo ir lieknėja t.y. „na ir ką aš ten suvalgiau? Truputi mėsos ir daugiau vien SALOTOS buvo. Aš alkana!“. Tai va, ateityje žinokite, kad jei šonkaulius užsisako moteris – dedate extra žalumos (geriausia – atskirą indelį). Sutarta?

Maniškis Burgeris taip pat buvo neblogas egzempliorius. Net nekalbu apie jo išorinį grožį, nes nepamenu kada tiek laiko ir iš tiek skirtingų kampų fotografavau savo maistą.

Palėdinė Kaunas

Nors aptarnavęs vaikinas mane perspėjo, kad jis bus saldokas, bet gal būtent dėl to aš ir pasigedau to žadėto saldumo. Buvo kažkokios jo užuomazgos, bet ne tokios ryškios kaip „gąsdino“. Nepaisant to, gana ryškiai jutau žemės riešutų skonį, kuris ir buvo mano pagrindinis argumentas šiam pasirinkimui.

Mėsos buvo pakankamai daug ir ji gerai kepta (Medium Rare), bet mane pasivijo tas pats šonkauliukų klausimas – jei ji kepta ant anglių, tai kodėl aš beveik nejaučiu jų įtakos?

Niekuo nekaltinu, bet kažką reikia daryti. Jei jau kepate tokiu būdu, tai aš tai kažkaip turiu pajausti. Nežinau ar tai dėl anglių, ar gal tiesiog per trumpas mėsos kepimo laikas buvo (visgi Medium Rare), bet pačiam pasigaminus Burgerį aš mėsą labiau vertinu ir gėriuosi.

Bet ko aš čia kabinėjuosi, Burgeris tikrai buvo vienas iš geresnių rinkoje ir dėl to turite juo didžiuotis.

Ši vieta mums paliko tikrai gerą įspūdį ir nors yra kur tobulėti, bet manęs visiškai nestebina tai, kad klientai čia keitėsi vienas po kito. Jei atvirai, tiek lokacija, tiek Burgerių deriniais Jūs man primenate Estonian Burger Factory (tai Jums didelis komplimentas avansu ir iki jų dar reikia padirbėti, bet gal?).

Geri naudojami produktai, geras aptarnavimas ir jaučiama meilė darbui – ko dar reikia sėkmingai vietai? Grįšime!

Vertinimas: 🍽 🍽 🍽 🍽 (4) iš 5
Kaina: 21,60 EUR už pietus dviems
REKLAMA: Ančių medžioklė visiems rekomenduoja nuvykti į Kauną ir jį patyrinėti. Tai tikrai nuostabus miestas, kuris vertas atskiros savaitgalio kelionės.

Būtinai aplankykite Spurginę, pasivaikščiodami nukeliaukite iki Neries/Nemuno santakos bei ten papiknikaukite (galite pasiimti tų pačių spurgų). Tiesiog paklajokite, pasigrožėkite ir pajauskite šį miestą. Jis tikrai turi kuo nustebinti.

P.s. Reklama apmokėta iš mano Žmonos paramos fondų: „Kaunas irgi gali būti aplankytas“ bei „Į Kauną irgi ateina Rytas “ (na, ji tiesiog kaunietė).

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *