Sakwa: baisūs lenkiški atsiminimai su karbonadu…

Noriu pasidalinti su Jumis savo prisiminimais iš pirmadienio vakaro, kai po sunkios dienos lyg norėjosi kažkokios egzotikos, bet kur ją rasti?

Prisiminiau vieną Lenkišką „restoraną“ Antakalnyje, prie Petro ir Povilo bažnyčios (sakoma, kad gražiausios pasaulyje) – Sakwa.

Sakwa riebus karbonadas

Ar lenkų restoranas egzotika? Ir taip ir ne… Aš jų patiekalų esu ragavęs tik kartą, keliaujant į Prahą, todėl galima sakyti, jog dar mažokai esu su ja susipažinęs. Būtent todėl ir sugalvojome, kad tai bus puiki proga ištaisyti šią klaidą(?).

Draugė užsisakė Keptų vištienos suktinukų su trimis skirtingai įdarais (sūriu, grybais ir sviestu), prie kurių buvo pateikta bulvių piurė ir karamelizuoti burokėliai. Aš, ieškodamas ko nors tikrai Lenkiško – Karbonadą „Lenkiškai“ t.y. vienintelį karštąjį patiekalą kuriame buvo žodis – Lenkija (jei yra žodis Lenkija, tai turi būti nacionalinis lenkų patiekalas?)

Draugės suktinukai nesužavėjo, sakė, kad sprangoki (tik su sūriu viduje buvo geresnis (kiekviename suktinuke buvo kitoks įdaras)), nekalbu apie tai, kad kažkas pavogė pusę jos karamelizuotų burokėlių… O gal nepavogė, tiesiog jų labai trūko. Išvis, prie abiejų patiekalų trūko daržovių…

Sakwa Vilnius Vistienos suktinukai

Jei lyginčiau jų karbonadą su kažkada ragautu Lenkijos pakelės degalinėje, tai jie buvo labai panašaus skonio… Gal tas pakelės variantas net buvo skanesnis, nes daržovių davė daugiau, o ir bulvytės Fri skanesnės (gal ir šviežesnės). Rimtai, ta bulvių piurė (košė) kažkokia keista buvo… Nekalbu apie patį karbonadą, kuriam kepti buvo sunaudota koks 0,5 litro aliejaus… Jis užgožė visą skonį valgant, nebent Jums LABAI patinka aliejus… Suprantu, kad Lenkijoje jis pigesnis, bet to įrodinėti man tikrai nereikia.

Kalbant apie maistą, tai jis tikrai nevertas kainos (pats interjeras irgi – čili kaimo versija), bet jei norite ateiti atsigerti alaus, tai gal ir galima. Mačiau, kad turi tamsaus Lietuviško alaus 0,5l už 1,6 EUR (neįvardinta koks gamintojas), Grimbergenas 2 EUR su kažkiek centų (tiksliai nepamenu, bet tikrai pigiau nei kitur). Visgi, jei galite ten neiti, tai neikite…

Vertinimas: 4 iš 10
Kaina: 6 EUR už suktinukus; 6,7 EUR už karbonadą „Lenkiškai“ (interneto meniu rodo, kad 6,1 EUR, bet tikrai pamenu, kad mokėjau 6,70)

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *