Spice: stoties rajono rytų skonių dievai

Praėjo beveik visas 2018-ųjų mėnuo, o aš regis nieko kito neveikiau kaip tik džiaugiausi savo naująja virtuve. Kam vertinti kitus, kai gali vertinti save?

Visa laimė, kad gerų atsiliepimų sulaukiau daugiau nei blogų (iš savęs, žmonos ir draugų), tad pasisėmęs įkvėpimo savaitgalį vėl išvykau vertinti kitų darbo/pastangų.

Paieškojęs senų rekomendacijų ir įvertinęs savo gaminto maisto specifiką supratau, kad reikia kažko įdomesnio bei egzotiškesnio, kažko iš rytų/azijos. Taip mes patraukėme į – SPICE

Spice Vilnius Asian Food

Ši vieta įsikūrusi Turgaus patalpose (baras Pylimo g.). Na, turi jie atskirą kambariuką ir jį pasipuošė geltonai, bet iš tikro tai ten ta pati vieta.

Spice Vilnius Asian Food

Greitai apsipratome gana keistoje, nedidelėje erdvėje ir pradėjome jų meniu analizę, kuris buvo labai teisingo dydžio t.y., kad netruktum 20 min. vien valgio pasirinkimui.

Spice Vilnius Asian Food

Malonus personalas operatyviai viską išpasakojo ir apipasakojo, tad liko tik pasirinkti. Aš užsisakiau Orange (vištiena arba tofu, dažovės, makaronai, apelsinų padažas), žmona išsirinko patiekalą iš spec. savaitgalio karių – Matsaman karis su vištiena ir ryžiais (kaip FB rašė: “išskirtinio skonio patiekalui suteikia Indiško stiliaus prieskoniai – kuminas, muskatas, gvazdikėliai, cinamonas ir anyžius”). Prie viso to nusprendėme paragauti Traškių tofu kąsnelių ir Vietnamietiškos kavos (turėjo būti šalta, bet pagal mūsų pageidavimą ją pagamino karštą).

Spice Vilnius Asian Food Spice Vilnius Asian Food

Už kelių minučių pradedame kavos degustaciją (2,50 EUR) – skani, saldoka, bet mums trūksta stipresnio kavos pupelių skonio. Labai gerai pamename Karoliniškių Vietnamo restorane ragautą kavos skonį ir tikrai pasigedome to stipraus kavos pupelių smūgio per receptorius, kuris net Karbauskį priverstų atsibusti iš letargo miego ir narcisizmo. Viskas su ja ok, tik pastiprinkit ją, ypač šeštadienį iš ryto.

Spice Vilnius Asian Food

Dar kelios minutės ir mes jau kviečiami pasiimti savo pagrindinius patiekalus (buvome vieninteliai, tad visą maistą gavome labai greitai).

Ragavimą pradedame nuo žmonos kario (6,00 EUR). Įdomus ir egzotiškas skonis. Aš pasigendu stipresnio jų vardintų ingredientų indėlio (geriausiai jautėsi cinamonas), bet žinant, kad karis tikrai nėra tas maistas kurį aš dažnai rinkčiausi, tai skonis maloniai stebina.

Spice Vilnius Asian Food
Karis

Jei atvirai, tai šis kario variantas man patiko labiau nei kolegų Halės turguje, nes ten be aštrumo nejaučiau praktiškai nieko, o čia buvo labiau suderintos aštrumo ir prieskonių persiliejimo linijos. Tad šioje mikrodvikovoje mano favoritas – Spice.

Ai, ar minėjau mažą detalę – aš priverčiau žmoną užsisakyti karį, tam kad galėčiau jo paragauti, o pats pasirinkau tai ko tikrai norėjau (ji taip pat nėra jo mėgėja, nes kažkokie blogi atsiminimai kamuoja iš kelionių po Indiją)?

Todėl galite tik įsivaizduoti, kas dėjosi kai ji paragavo mano WOK’o (5,00 EUR). Pradžioje bandė derėtis ir tartis dėl susikeitimo, bet man nesutikus praktiškai bandė jį atimti iš manęs.

Makaronai buvo labai gerai paruošti ir pasižymėjo puikiu skoniu. Patiko, kad jie buvo paruošti ne per riebiai, neperkeptos daržovės. Jautėsi apelsinai ir daržovės, ir kiti prieskonių poskoniai, o viską dar sustiprino, kai juos paskaninau jų gamintu padažu (nepamenu kaip vadinasi, bet jis pridėjo aštrumo/saldumo/sūrumo – visko, net spalvų).

Spice Vilnius Asian Food
Orange WOK

Beje, tas pats padažas labai gerai suderėjo ir su kariu (pabaigoje sutikau atiduoti savo WOK’ą ir gavau kario). Nemanau, kad čia galioja taisyklė – „nieko nėra neskanaus, tik per mažai padažo“ bet jis tikrai geras. Nenužudo skonio, tik jį pastiprina (jei jums netrukdo aštrumas).

Valgydami pagrindinius patiekalus, kažkur įpusėjus, buvome pakviesti pasiimti savo užkandžio (nežinau, man atrodo, kad jis turėjo būti patiektas prieš šiuos patiekalus?).

Tofu kąsneliai (4,00 EUR) mums pasitarnavo, kai norėdavome pailsėti nuo kiek užaštrinto mūsų maisto. Švelnus sūrio skonis ir šalia esančios daržovės tikrai gerai susitvarkė su savo užduotimi ir leisdavo pailsėti.

Spice Vilnius Asian Food

Baigiant mūsų “Brunch’ą” supratau, kad vienintelis man nepatikęs dalykas – čia daugiau nebuvo žmonių. Gal mes atėjome per anksti, bet nemėgstu kai tokios geros vietos būna tuščios. Ypač kai Halės turguje tiesiog virė gyvenimas ir ten rinkosi Lietuvos “grietinėlė”.

Gera kaina, geras maistas ir žmonės, kurie dievina savo darbą – tai turi būti jų raktas į sėkmę, tad nepasididžiuokite ir užsukite paragauti jų maisto.

Ar mes grįšime? Na, jau turime išsirinkę sekančius savo patiekalus, tai manau jog atsakymas akivaizdus.

Vertinimas: 9 iš 10;
Kaina: pietūs: 17,50 EUR

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *