Stori Broliai: Wings’ai ir pica su kaimo poskoniu

Prieš kelias savaites, pravažiuojant Naugarduko gatve, pastebėjau naują maitinimo vietos logo bei jame pateiktą informaciją, kad čia bus galima paragauti picos ir Wings‘ų.

Gera pica mane visada domina, bet šiuo atveju labiausiai intrigavo sparneliai, nes po A.A. Eat More Chicken, vis dar neturiu savo naujų favoritų (kad ir ką buvau apie juos prišnekėjęs, bet visada jais žavėjausi. Apmaudu, kad jie užsidarė prieš pat mūsų žieminį sparnelių sezoną).

Tad po penktadienio kultūrinės programos Arkos Galerijoje mes patraukėme į Stori Broliai.

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica

Pagal jų reklamuojamą maisto pasirinkimą ir logotipą, buvau įsitikinęs, kad pateksiu į šiuolaikišką/ hipsterišką barą, bet viduje mus pasitinka perkrauto ir nesuderinto interjero vaizdas.

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica

Viskas raibuliuoja, akys šokinėja nuo vienos detalės prie kitos: salotinė siena, mediniai baldai, begalė muzikos instrumentų, violetinis baro apšvietimas. Per daug, tikrai per daug. O dar ta `90-ųjų muzika…

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica

Pradžia nebuvo daug žadanti ir nuojauta man kuždėjo, jog draugų čia kviestis alaus bokalui nebūtų gera mintis.

Nors interjeras bei muzika ir signalizavo apie cepelinų užeigą, bet meniu radome tai ko atėjome. Picų kainos nuo 4,95 iki 7,50 EUR, sparneliai 4,95 EUR (10vnt.), užkandžiai dar draugiškesnėmis kainomis pvz.: svogūnų žiedai 1,50 EUR, o jų pačių marinuotos alyvuogės kainavo vos 1 EUR. Todėl pradedu suvokti, jog kurdami kaimo namų interjerą jie tokiu pačiu principu galvojo ir apie kainas t.y. padarė jas gana draugišas ir prieinamas.

Užsisakome Alyvuogių (1 EUR), Buffalo Wings (4,95 EUR), Romana picą (mocarela, serrano kumpis, maskarponė ir rukola. Kaina – 6,50 EUR), Plėšytos antienos picą (Teriyaki padažas, mocarela, plėšyta antiena, agurkai, svogūnų laiškai. Kaina – 6,95 EUR) bei gėrimų.

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica

Ragavimas prasideda alyvuogėmis, kurios savo kainą atidirbo su kaupu. 1 EUR už pačių marinuotas alyvuoges? Valgai ir i jautiesi, lyg vogtumei iš jų. Pats marinatas paprastas, dominavo lengva rūgštelė bei medaus poskonis su vos juntama aštrumo nata, tad nieko „pretenzingo“, bet mums patiko.

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica

Prie vieno iš gėrimų (paslaptis kokio), nemokamai, mums pristatė dar ir Snack‘ų t.y. aliejuje gruzdintų, pūstų, kvietinių miltų užkandžių. Ties jais aš grįžtu į vaikystę, nes tokį dalyką ragavau gal prieš kokius 20-25 metus. Nežinau ar naujoji karta juos žino ir supranta, bet man jau pats pateikimo faktas maloniai nuteikia ir duoda pliusų (kad ir kokie jie gali būti nesveiki, bet vaikystės atsiminimai visada laimi).

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica

Atkeliavus Buffalo sparneliams pamatome, kad jie padengti „ryškiai raudonai oranžiniu“ padažu t.y. šie sparneliai užpilti vadovėliniu Buffalo padažu. Ir jis ne tik atrodė labai teisingos spalvos, bet ir pasižymėjo neblogu skoniu, kuriame jauti sviestą, lengvą actą, o viską vainikuoja aštrumas. Gal jis man būtų labiau patikęs jei praturtintumėte lengvu salstelėjimu bei pridėtumėte daugiau aštrumo, bet valgydamas buvau tikrai patenkintas skoniu ir šiuos sparnelius galiu rekomenduoti. Tik kažkaip labai skurdžiai atrodė tos dvi morkos justelės ir salierai – kaime taip netaupo.

Bendrai kalbant apie picas, tai jos buvo kiek storesnio pado nei įprastai tenka ragauti (link JAV stiliaus). Padas gana minkštas ir maloniai valgosi, bet greitai pasotina, tad įvertinkite tai prieš užsakinėdami (mes suvalgėme tik po pusę picos).

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica
Egzotiška pica…

Dar būtinai įvertinkite ar norite egzotikos. Ir čia kalbu apie savo Plėšytos antienos picą, kuri buvo „įdomi“. O pradėti galime nuo plėšytos mėsos sąvokos. Mes ją vienodai suprantame? Savo picoje radau tik keptą ir gabalėliais PJAUSTYTĄ antieną. Nuo pakartotinio kepimo ji buvo išdžiuvusi bei sprangoka. Jei būtų plėšyta ir pateikta su kokiu nors padažu, tai gal ir būtų tikusi prie picos, o dabar ji daugiau gadino nei padėjo. O dar tas saldus ir perdžiuvęs Teriyaki padažas (labai plonai patepta, tad kepant išnyko) ir švieži agurkai (pridėkite meniu, kad švieži).

Regis su tokiomis improvizacijomis nueita gerokai per toli ir sau pažadėjau, kad egzotiškų išsišokimų su gana paprastais patiekalais nebedarysiu (nebent egzotiškose šalyse ar jų atstovų restoranuose).

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica

Žmonos Romana jau buvo žymiai geresnė t.y. paprastesnė ir labiau suderintų ingredientų. Jokio stebuklo, bet tikrai valgoma. Patiko aksominis maskarponės indėlis, kuris puikiai „susižaidė“ su serrano, tik pastarojo galėtų būti kiek daugiau, nes dabar kaip ir su morkomis – pataupyta. Visgi žmonai patiko, tad „happy wife happy life“.

Pabaigai dar paprašėme deserto. Gavome tešloje gruzdintą Mars batonėlį su pistacijų ledais (skonis paprastas, bet pabandyti galima. Kaina – 2,95 EUR). Šis desertas mane dar kartą suglumino, nes kaip ir didžioji dalis meniu man labiau priminė JAV, nei Bernelių užeigą, ką indikavo aplinka ar muzikinis fonas.

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica

Ir tik palikus šią vietą žmona man pateikė atsakymą (ar bent prielaidą), kodėl ten viskas taip keista. Pasirodo, ji iš „Žmonių“, „Laimų“, „Laimių“ ir panašaus plauko žurnalų identifikavo, jog mus aptarnavo Žvagulio sūnus. Tai čia naujasis jų verslas (po austrių restorano uždarymo)?

Tada ir supratau kodėl aptarnavimas buvo toks malonus ir nuoširdus (labai patiko), kodėl toks nesuderintas interjeras su tais kaimo ir muzikos instrumentų elementais – čia gal vyr. Žvagulio indėlis (jo instrumentų kolekcija)? O kaip su muzika? Netikiu, kad Jūs patys ją mėgstate. Taigi, viskas kas man nepatiko buvo priskirta Žilvinui, o kas patiko – jo sūnums.

Stori Broliai, Vilnius, Wings, Sparneliai, Buffalo, Pica
Kieno mintis???

Jei mano spėjimas pasitvirtino, tai duokite tai paskaityti savo tėčiui. Su maistu dar kiek padirbėsite ir viskas bus gerai, bet jei nesugebėsite sukurti žmones traukiančios atmosferos t.y. neturėsite neperkrauto ir šiuolaikiško interjero (pašalinkite kaimietišką pompastiką), nepateiksite šiuolaikiško muzikos fono (Indie?), tai bus kaip su austrėmis – niekas čia tiesiog neis, o tada likimas aiškus.

Nepriimkite to kaip Žvaguliai, nes man visiškai nesvarbu kam priklauso lankoma vieta. Aš matau pastangas, kurios nebuvo apsimestinės, tad tiesiog noriu padėti eiti į priekį. Tikiuosi dar užsukti pas jus Buffalo, tad nieko nelaukiam ir tobulėjam!

Kaina: ~28 EUR su gėrimais dviems ir maisto likučiais
Vertinimas: 3 iš 5

 

PAPILDYMAS: gauta informacija ir prisipažinimas, kad tiek interjeras, tiek muzika yra pačių Brolių sumanymas bei rankų darbas (kaip supratau „literally“ rankų darbas, gal todėl ir jutau tą nuoširdumą jų darbe). Tad atsiprašau Vyr. Žvagulio.
Savo ruožtu, Broliai jau nubalsavo, kad muzika bus labiau priderinta prie laikmečio, o tai išsprendžia didelę atmosferos kūrybos dalį.

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *