Vaflių namai: kai grįžti į vaikystės prisiminimus

Ar mėgstate vaflius? Kokie Jūsų atsiminimai apie juos iš vaikystės, o gal juos jau kepate savo vaikams?

Kiek pamenu, tai man jų gamyba buvo tarsi stebuklas. Dažnai prašydavau mamos jų iškepti net žinodamas, kad man pačiam reikės prisidėti pie jų gamybos.

Iki rankos nutirpimo suksiu sviestą ir kiaušinius, kol galų gale mama pasakys jog jau viskas – tešla paruošta!

Tada dar gerą pusvalandį kantriai atverinėsiu vaflinės dangtį, ant įkaitusio metalo pilsiu paties gamintą tešlą ir staigiai užvėręs dangti pulsiu sukti ragelį iš ką tik iškepusio gražuolio. O jei pavyks – dar ir kažką nurašysiu kaip nekokybišką gaminį ir utilizuosiu tiesiai į savo skrandį (pvz.: netinkama forma, per mažai/daug iškepęs ir t.t., tinka bet kas, kad tik „prasisukti“).

Bet tai vaikystė. Dabar jų nebekepu, net vaflinės neturiu.

Visgi, kartais taip gera jų paragauti ir jei ne su mama, tai bent draugų kompaniją, tad vieną sekmadienio popietę mes susitikome Šiaurės miestelyje – Vaflių namai.

Viduje mus pasitiko jaukus interjeras ir būtent toks, kurį mes labiausiai mėgstame – šviesus, jaukus ir neperkrautas. Ideali vieta pietums su šeima ar brunch‘ui su draugų kompanija.

Vaflių namai, Vilnius

Vaflių namai, Vilnius

Nors praktiškai visi staliukai buvo užimti, bet šioje vietoje to kažkaip nesijautė. Viskas sudėliota taip, kad net su didesne žmonių kompanija jautiesi gana privačiai (nesistengta aukoti atstumų, siekiant padaryti kuo daugiau sėdimų vietų).

Meniu, be vaflių (saldžios variacijos, nesaldžios, burbuliniai), dar galima rasti ir blynų, salotų, vaikų meniu ir desertų.

Vaflių namai, Vilnius

Išnagrinėjęs jų pasiūlymus aš apsistoju ties Vafliu-Burgeriu su šonine ir karamelizuotais svogūnais (8 EUR). Kažkas užsisako su lašiša ir marškinėliuose virtu kiaušiniu (7,5 EUR), kažkas vaflį-suvožtinį su šonine, čederiu (6 EUR) ir t.t.

Esmė – visi rado tai ko ieškojo, tad galėjom ramiai panirti į savaitės/metų/mėnesio įvykių aptarimą (priklausomai nuo to kaip senai bendravom).

Nepastebėtai greitai prabėgo laikas ir ant mūsų stalo pradeda keliauti vafliai.

Vaflis su lašiša ir marškinėliuose virtu kiaušiniu (7,5 EUR)

Aš aišku nachališkai uždraudžiu visiems valgyti ir padarau kelias foto šiam įrašui. Bet tai ne pirmas kartas, tad didelio pasmerkimo nesulaukiu ir visi su šypsena man padeda.

Deja, tikro nachališkumo aš dar neišsiugdžiau, tad komentuosiu vos dvi vaflių variacijas ir pradėsiu nuo saviškio – Burgeris? Nemanau.

Vaflių namai, Vilnius
Vaflis-Burgeris su šonine ir karamelizuotais svogūnais (8 EUR)

Nesupraskite manęs neteisingas, tai nereiškia, kad jis buvo neskanus, tiesiog aš tikėjausi kažko kito, bent apvalių vaflių, o gavau tuos pačius keturkampiu vaflius kaip ir kiti, tik įdaras skirtingas.

Mano negatyvą greitai pakeičia pozityvus skonis. Šiltas ir minkštas vaflis puikiai sutarė su šonine, sūriu ir salotomis. Patiko vaflio dominavimas ir jo sugebėjimas išnaudoti kitus priedus savo skoniui pabrėžti bei praturtinti (visgi mes čia vaflių ir keliavome, tad jo dominavimui neprieštarauju).

Kodėl nepaminėjau karamelizuotų svogūnų? Nes jų pasigedau. Jie ten lyg ir buvo, bet tiesiog jų buvo per mažai, kad galėtų prisidėti prie visos skonių harmonijos.

Vaflių namai, Vilnius
Vaflis-suvožtinis su šonine, čederiu (6 EUR)

Tikrai su dideliu pasigardžiavimu suvalgiau savo porciją ir atrodė, kad jau esu laimingas, bet…

Žinot tą jausmą, kai supranti, kad iki pilno sotumo trūksta vos vos?

Būtent tada išgirdau dar džiugesnę žinią – žmona man palieka dalį savo desertinio vaflio su riešutų sviestu, aviečių uogiene ir ledais (8 EUR). Ar gali pasisekti labiau?

Deja, bet fotosesijos jos vaflis nepasiekė (draugų nebijau užlaikyti, o žmonos…), tad kaip jis atrodė nepamatysit.

Visgi, turite patikėti, kad po vaflio su šonine, tai buvo tarsi įstabaus koncerto filharmonijoje užbaigimas. Kaip tobulas ir paskutinis Rinkevičiaus rankos mostas, kuris lyg ir viską užbaigia, bet kartu įleidžia visas emocijas į tavo vidų, kurios iki pat pabaigos skraidžiojo kažkur aplink ir laukė kvietimo užeiti.

Nežinau ar tai buvo dėl to, kad aš dievinu riešutų sviestą, ar tas vaflio susimaišymas su pastaruoju bei uogiene/ledais tikrai buvo toks nepakartojamas, bet mano vidus užsipildė saldžiu džiaugsmu.

Esu tikras, kad po mano nesaldaus vaflio, pilnos saldžios porcijos nebūčiau įveikęs, tad tie keli kąsneliai buvo idealus variantas.

Mano patarimas – desertui užsisakykite mažesnę porciją ir valgykite ją per pusę (saldžius variantus galima ir imti mažesnėmis porcijomis t.y. vieną vaflį vietoje dviejų).

Vaflių namai, Vilnius
Meksikietiškas vaflis su malta jautiena (6 EUR)

Taip, gal jų vafliai ir nėra pigūs bei ne tokie, kokius kepdavome vaikystėje, bet man negaila nei vieno ten išleisto cento. Tai buvo viena geriausių sekmadienio popiečių kurias pamenu ir mes čia dar tikrai sugrįšim.

Vertinimas: 9 iš 10
Kaina: dvi vaflių porcijos 16,50 EUR

Ar skaitei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *